SuperStar 2013: Šafařík hrál na piano i s popálenou rukou Doporučený

Osmý finálový večer talentové pěvecké soutěže zaostřil na hity devadesátých let minulého století. Pětice přeživších vyrukovala s dvěma písněmi, zazněly také dva společné kousky. Kdo bude excelovat a kdo propadne?

TOP 5 finalistů TOP 5 finalistů Zdroj: facebook.cz

Další nedělní večer ve společnosti SuperStar 2013. Na jednu stranu již poněkud nudné, avšak pro mnohé jsou tato poslední finálová kola plná napětí a očekávaní, zda zrovna jejich favorit bude zase o krůček blíž svému vysněnému titulu. Pod tlakem jsou však i samotní soutěžící. Začalo se na nich totiž podepisovat velké fyzické i psychické vypětí a dlouhodbé odloučení od rodin. Jak se jejich stav podepsal na samotných výkonech?

Připomeňte si, jak probíhalo minulé kolo

První skladbou večera se stal hit One od U2, který si zazpívala celá TOP pětka společně. Čím méně finalistů, tím lépe jejich společné počiny znějí. Pokud to tak bude pokračovat, můžeme se jen těšit na příští týden. Poněkud překvapivý byl snad jen velmi nepřítomný pohled Sabiny Křovákové, jako by na pódiu se svými soupeři snad ani nebyla.

Sabina si svou reputaci ale pokusila napravit singlem What's up z dílny 4 Non Blondes. Sabině to na pódiu s rockovou písní a kytarou v ruce vyloženě sedlo. Její špinavý zpěv skladbě vůbec nevadil. Naopak. Avšak její výkony jsou tak nějak stále stejné. Divák zkrátka při pohledu na mladou zpěvačku nezůstane koukat s otevřenou pusou. 

Jako druhý se na pódium postavil, nebo spíše posadil, Martin Šafařík s písní Eltona Johna Candle in the Wind. Člověk opět žasl nad nádhernou barvou jeho hlasu, která v této emotivní skladbě vynikala. Martin se sám doprovázel hrou na klavír, což mu nepřekazila ani jeho popálená ruka (kterou si poranil při natáčení pořadu o vaření). Těžko uvěřit, že se může ještě zlepšovat.

 

 

Veronika Stýblová zvolila poněkud překvapivě skladbu Baby One More Time. Tato skladba o několika málo tónech, kterou známe z podání Britney Spears, zněla katastrofálně. Veronice tato trochu rebelská poloha vůbec nesedí. Její vystoupení bylo rozpačité, ani chybám v intonaci se nevyhnula. Kdo by ale zazpíval pěkně hit od Britney Spears...

Easy od Faith No More zazněla z úst Štefana Pčelára. Celá skladba zněla příjemně uvolněně a tak trochu flegmaticky. Štefan předvedl fajn výkon, ale otázka je, zda bude stačit na další postup.

Zahrajte si s námi o vstupenky na přímý přenos 19. května

První kolo písní uzavřel Adam Kukačka. Jeho vystoupení bylo velmi milé. Reggae verze skladby Can´t Help Falling in Love with You byla zábavná. Navíc se Adam začal na pódiu pohybovat jako doma. Přirozeně komunikoval s publikem a o bezchybnosti jeho projevu snad již nemusíme ani hovořit. 

Byla to astmatická verze týhletý písníčky. Ale za to ty nemůžeš. Gratuluju ti k tomu, žes překonal sám sebe. Vím, jak se stydíš a že nemáš žádné zkušenosti s vystupováním.Ondřej Soukup

Následovala skladba Bitch, která probudila všechny doposud nudící se diváky. Sabina Křováková s ní odstartovala druhé kolo a předvedla, že Bitch má zkrátka v krvi. Místy byl její projev uječený, ale to k ní jednoduše patří. Další povedený výkon.

Martin Šafařík ohromil počinem Bitter Sweet Symphony. Velmi sebevědomý a zábavný výkon potěšil nejednoho fanouška. Martin působil velmi energicky, nespoutaně.

Nothing Compares 2U od Sinéad O'Connor předvedla ve svém stylu Veronika Stýblová. Ve srovnání s první skladbou byla tato o sto procent lepší. Veronika umí předat emoce a prožívat tóny. Její síla hlasu je obdivuhodná.

 

 

Štefan Pčelár si jako druhou skladbu vybral Strong. Jeho vystoupení ale přesvědčivé nebylo. Skladba byla posazená příliš vysoko. Štefan ji nevyzpíval, často byl mimo tónovou škálu. Působil poněkud strojeně a amatérsky. Píseň ho sice bavila, ale krk mu to patrně nezachrání.

R.E.M. v podání Adama Kukačky? Proč ne. Mladý zpěvák zazpíval skladbu s názvem Losing My Religion. A jako vždy se mu vše vydařilo. Skladbu si zazpíval po svém a trošku zastřenou barvou dodal písni skvělou atmosféru.

Ewa: Kdybych zavřela oči, zníš jako R.E.M., zníš jako zpěvák. Ta barva se úplně potkala s tou písničkou. A cítila jsem i trochu flegmatičnosti. Super. A máš strašně dobrou angličtinu.

Pa'lo: V tomto kole jste se po minulém katastrofickém vrátili do starých kolejí a dokázali, že jste právem v nejlepší pětce tohoto ročníku. Tato písnička ti sedla. Ale když skončíš písničku, nezačni si upravovat oblečení. Tipuju tě na absolutní finále této soutěže.

Ondřej: Ty do showbyzbysu vlastně vůbec nepatříš. Ty jsi taková čistá duše, která jenom zírá, kde se tady ocitla. Ale ono je to všechno tak dojemný, že ti to sbírá takových bodů. Doufám, že to dotáhneš velmi daleko.

Poslední skladbou večera se stala hymna SuperStar 2013 Při tobě stát, kterou si přišli již tradičně zazpívat všichni fináloví soutěžící. Celá dvanáctka tak zase byla pohromadě. Ukončeno bylo také hlasování o skladbách, které budou soutěžící zpívat příští týden. Rozhodovali o nich samotní diváci. Sabina Křováková si zazpívá Cry Baby od Jenis Joplin. Pro Adama Kukačku diváci vybrali počin Pretty Woman z dílny Roye Orbisona. Veronika Stýblová se bude muset poprat s písní Take a Bow od Rihanny. Skladba Impossible od Jamese Arthura zazní z úst Štefana Pčelára a pro Martina Šafaříka bude nachystaná Love Me Tender Elvise Presleyho.

Rozhodnutí ještě pozdrželo vystoupení Bena Cristovaa. Ten si připravil pro SuperStar speciální vystoupení. Ben předvedl, že umí pracovat i s akustikou. Nechyběly však ani tanečnice a pořádná dávka energie. Poté už se přistoupilo k vyřazování. A jaké byly typy poroty tento týden? Ondřej by vyřadil Martina Šafaříka, za nejlepšího označil Adama Kukačku a Sabinu Křovákovou. Paľo si jako nejlepší zvolil Sabinu Křovákovou a ven by poslal Štefana Pčelára. Ewa svůj postoj říci nedokázala. O všem ale rozhodovali diváci. Ti poslali nejméně SMS Veronice Stýblové.

Napsal(a):

Zanechat komentář