Apollo 2012: Sedm nominovaných zanedlouho pozná svého krále

Ceny české hudební kritiky Apollo se i letos zaměřily na nejnadějnější umělce české hudební scény. Nominováno již bylo sedm interpretů. Komu připadne umělecká soška Maxima Velčovského, se dozvíme již 6. února.

Mezi nominovanými nechybí ani The Prostitutes Mezi nominovanými nechybí ani The Prostitutes Foto: Eva Makovská, musicweb.cz

Nespokojenost se stávající situací odborných hudebních cen. Právě to je důvod, proč publicisté Marek Gregor, Pavel Kučera a Tomáš Tenkrát stvořili nový projekt s názvem Apollo. Ceny mají zvýšit povědomí o české hudební scéně a navíc i odměňují ty nejpracovitější interprety. Porota je složená z desítek hudebních publicistů, kritiků a dramaturgů.

Apollo je cenou, která se uděluje jen v jediné kategorii – album roku. O deskách hlasuje široká porota. Sedm alb s nejvyšším počtem hlasů se dostává do nominace, z níž je vybrán jediný vítěz. Loňský ročník byl tím úplně prvním a cenu si odnesl Bonus za album Náměstí míru.

Rok 2012 zajisté přinesl mnoho zajímavých alb, avšak bystrému oku porotců neunikly počiny těchto interpretů:

Boris Carloff

Lenka Dusilová

Charlie Straight

Květy

The Prostitutes

Umakart

Zrní

Kdo z jmenovaných získá sošku z dílny Maxima Velčovského a finanční odměnu ve výši 60 000 korun, bude jasné již 6. února. Slavnostní vyhlášení se bude konat v pražském klubu SaSaZu.

Napsal(a):

Zanechat komentář