16.01.2021 15:51

Blink-182 slibují fanouškům novou desku na letošek

Osmá deska Blink-182, která nesla poněkud „matoucí“ název Nine (Devět), bude mít svého nástupce. Toho by se fanoušci kapely mohli dočkat ještě v průběhu letošní roku, jak pouhým jedním slovem přislíbil bubeník Travis Barker.

Blink-182, kapela, která pro mnoho lidí symbolizuje přelom milénia a též dnes již poněkud zaniklý fenomén americké teen komedie, patří nepochybně k největším protagonistům devadesátkového punk rocku. Tato kalifornská skupina prorazila deskou Enema of the State v roce 1999 a bylo to první album, na kterém se podílela dnes již neodmyslitelná figura, která je s Blink-182 spojována – Travis Barker. Tento bubeník si za více než pětadvacet let své hudební kariéry rozšířil portfolio spolupracemi s velkým množstvím hudebníků napříč různými žánry. V letošním roce se podílel mimo jiné na písních interpretů Run the Jewels či Machine Gun Kellyho.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Před krátkým časem Barker odpověděl na Twitteru uživateli @DrewSteezyOfficial na otázku, zda vyjde v letošním roce nějaká nová hudba od Blink-182, jen jednoslovně – ano. Původní chtěla skupina před vydáním devátého alba vytvořit ještě krátké EP, ale nynější situaci nastínil blíže na svém streamu na platformě Twitch i basák a zpěvák kapely Mark Hoppus: materiál z EP by se přidal k desce a skutečně by tento dlouhohrající počin vyšel letos.

 

 

V roce 2015 se kapela oficiálně rozešla se svým dlouholetým kytaristou a zpěvákem Tomem DeLongem, kterého nahradil člen Alkaline Trio, Matt Skiba. V nové sestavě stihli Blink-182 vydat dvě desky a letos publikovali singl nesoucí název Quarantine, ke kterému vznikl i videoklip.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.