08.12.2020 21:22

Marilyn Manson na nové desce příjemně překvapuje i bez skandálů Doporučeno

Morální postrach americké společnosti, hudebník Marilyn Manson, se letos v září vrátil po tříleté pauze s novým albem We Are Chaos. To je fanoušky i odborníky označováno za nejemociálnější počin v Mansonově kariéře.

Zpěvák Marilyn Manson se po těžkém období, které předcházelo trojici posledních desek, vrátil do sedla a jeho nabité rozpoložení mu svědčí. Po temném country počinu The Pale Emperor následovala deska Heaven Upside Down, kterým se Manson přiblížil své staré tvorbě. Novinka We Are Chaos svým zvukem připomíná tvorbu Davida Bowieho kolem alba Diamond Dogs z roku 1974. O produkci We Are Chaos se postaral Shooter Jennings, který je poslední roky Mansonovi inspirací.

Malbu na přebalu desky vytvořil zpěvák sám, v podobném duchu je i aktuální merchandise kapely. K novému albu vyšly prozatím dva klipy. Videoklip k úvodní baladě We Are Chaos natočila v první vlně koronaviru legenda grungových videoklipů Matt Mahurin. Ten tvořil například pro Bush, Alice in Chains či Soundgarden. Mahurin docílil téměř surrealistické animace:

 

 

Prozatím poslední videoklip k aktuálnímu albu Marilyna Mansona nese název Don't Chase the Dead. Vypráví o zpackané loupeži v galerii, ze které Manson odjíždí společně s hercem Normanem Reedusem a s fotografkou Lindsay Usichovou Warnerovou, která se v říjnu za Marilyna Mansona provdala. Klip nabízí téměř Tarantinovskou atmosféru, ve které litry krve nechybí. O režii snímku se postaral fotograf Travis Hinn, který s Mansonem již spolupracoval na The Pale Emperor.

 

 

Manson se zvukem i estetikou alba We Are Chaos dostává do pozice, která je pro něj sice nová, ale umí se v ní mistrně pohybovat. Působí jako alternativní, ale ne komerční umělec, který navíc začal fanouškům dávat více na odiv i své další talenty – například právě malbu. A ačkoliv pro mnohé může být tento zpěvák už na konci kariéry, nová deska nasvědčuje opaku.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.