17.02.2021 16:24

Iron Maiden jsou nominováni do Rokenrolové síně slávy Doporučeno

Iron Maiden pravidelně hrají i v Česku. Například v roce 2016 zahráli v pražském Edenu. Iron Maiden pravidelně hrají i v Česku. Například v roce 2016 zahráli v pražském Edenu. Foto: Petr Zip Hájek/musicweb.cz

S překvapením zjistil ex-kytarista Iron Maiden Dennis Stratton, že se jeho jméno objevilo po boku Bruce Dickinsona, Stevea Harrise a dalších členů této metalové legendy v nominacích do Rokenrolové síně slávy. Není však jisté, jestli by bylo ocenění kapelou přijato.

Dennis Stratton, v současnosti kytarista kapely Lionheart, nebyl členem britských Iron Maiden dlouho. Nastoupil v průběhu roku 1979 a přispěl k tvorbě debutu Iron Maiden (1980), později byl nahrazen Adrianem Smithem. Nominování Iron Maiden do Rokenrolové síně slávy (Rock & Roll Hall of Fame) Stratton podle svých slov sice zaznamenal, nepočítal ale s tím, že by byl nominován také. O tom se dozvěděl až náhodou od grafika skupiny Lionheart.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Stratton poznamenal, že Iron Maiden se ceremonie stejně nejspíše nezúčastní. Členové kapely totiž o Rock & Roll Hall of Fame nesmýšlejí zrovna v nejlepším světle. Zpěvák Bruce Dickinson Rokenrolovou síň slávy v rozhovorech několikrát kritizoval. V roce 2018 například poznamenal, že Síň slávy je ve své podstatě „naprosto nicneznamenající ocenění, za kterým stojí banda zatracených Američanů, kteří by rock and roll nepoznali, ani kdyby se jim producíroval přímo před očima.“ Později na zmiňované interview Dickinson navázal v dalším rozhovoru slovy: „Rocková hudba nepatří do mauzolea v Clevelandu (kde se muzeum Rokenrolové síně slávy nachází, pozn. red.). Je živá, dýchající, a pokud ji někdo umístí do muzea, jednoduše zemře. A to je horší než hrozné. Je to vulgární!“ Podobným způsobem se zpěvákem souhlasí i baskytarista Steve Harris.

Iron Maiden, kapela, která ovlivnila nespočet hudebníků a nahrála šestnáct dlouhohrajících desek, kterých se prodalo víc než sto milionů kusů, se tedy nejspíše v případě udělení ocenění na ceremonii nedostaví. Bývalý kytarista Stratton naznačil, že mu bohatě stačí fakt, že byl nominován spolu s ostatními. A že co se debutu skupiny týče, nezapomnělo se na něj.

Mimo Iron Maiden jsou do Rokenrolové síně slávy nominování například Rage Against the Machine, Foo Fighters či New York Dolls.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.