pondělí, 18 červen 2012 17:00

Bloodbound dokončili nové album

Napsal(a)
Bloodbound Bloodbound archiv kapely

O Bloodbound se toho dá říct mnoho. Rozhodně se ale o nich nedá říct, že by byli líní. Minulý rok vydali své zatím poslední album Unholy Cross, které dopadlo velice dobře. Většina jiných kapel po vydání desky vyráží na turné, objíždí festivaly a nahrávání dá tak na rok nebo dva vale. Pro Bloodbound tohle očividně neplatí. Už od začátku letošního roku se objevovaly zprávy, že kapela znovu nahrává a před pár dny přišla novinka, že pátá deska je hotová.


Zvláštností je, že kapela pouští do světa informace o tom, že nahrává album, upřesní i jakou část nahrává, a dokonce i oznámí, že deska je hotová, a přitom vlastně ani nevíme, jak se má jmenovat. Bloodbound si dávají pozor, aby o ní nemluvili jinak než jako o Pátém albu a pečlivě si hlídají, co do světa pustí. I teď, když už je dle jejich vlastních slov album hotové, kolem něj dělají tajnosti. Žádný název, žádná ukázka, žádné obrázky, nic.

A jaká že vlastně tato pátá deska bude? I o tom kapela mlčí, i když v jednom rozhovoru to už Tomas Olsson nevydržel a nějaké ty novinky přece jen prozradil. Podle jeho slov se bude album podobat první části Unholy Cross. Mají v něm být epické metalové hymny, ale šetřit se prý nebude ani pěkně tvrdými písničkami. A zpěvák Patrik Johansson je údajně v nejlepší formě.Podle Tomase je nejpravděpodobnější, že album vydají někdy v září nebo listopadu tohoto roku. A dokonce je velká šance, že jeden nebo dva nové kousky vytáhnou už v červenci na Masters of Rock ve Vizovicích. No, zdá se, že se máme na co těšit.

Další články

 • Půl století Aerosmith oslaví i v Praze Půl století Aerosmith oslaví i v Praze

  Aerosmith patří mezi nejzásadnější pojmy rockové historie. Na kontě mají tuny hitů, 150 milionů prodaných alb, ale i potíže se zakázanými substancemi, které je nejednou málem zahubily. Ze všech patálií se ale nakonec dokázali vyškrábat a tak to už dotáhli až na konec páté desetiletky. A v rámci oslav tohoto úctyhodného jubilea se po deseti letech vrátí i do pražské O2 areny.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

 • Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku

  Na začátku listopadu se na twitterovém účtu amerického zpěváka a textaře Ozzyho Osbourna objevil status, v němž tento stále aktivní muzikant avizoval nový singl. A druhý den jej skutečně vydal. A to nebylo všechno.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };