sobota, 26 květen 2012 19:00

Alestorm: Z tvorby skotských pirátů je cítit rum

Napsal(a)
Alestorm Alestorm Zdroj: alestorm.net

Alestorm jsou skotskou folk/power metalovou kapelou. Sami o sobě tvrdí, že hrají True Scottish Pirate Metal a musí se přiznat, že jejich písničky jsou přímo prosáklé rumem a plné děl a střelného prachu. Sedm moří brázdí tato formace už od roku 2004 a za tu dobu si stihli získat značné množství příznivců.

Kapela začínala ještě pod jménem Battleheart. Na prvopočátku stáli Gavin Harper a Christopher Bowes, kteří natočili první EP kapely. K nim se v roce 2006 přidali ještě Dani Evans a Doug Swierczek. Společně pak natočili své druhé EP. Ve stejném roce do kapely přibyli také Jason Heeny a Robin Hellier, ti ale příliš dlouho nevydrželi a po pár měsících kapelu opustili. Na začátku roku 2007 odešel z kapely bubeník Doug Swierczek, místo kterého za bicí usedl Ian Wilson.

Napalm Records a první deska

V této sestavě se skupina probojovala až k podpisu smlouvy se společností Napalm Records. Krátce poté se kvůli podobnosti jmen s kapelou Battlelore přejmenovali, a z hlubin moře se tak vynořili Alestorm. Čtveřice nezahálela a v roce 2008 spatřila světlo světa jejich první deska Captain Morgan's Revenge. V září stejného roku z kapely odešel kytarista Gavin Harper a na krátký čas ho nahradil Tim Shaw. Poté, co i on skupinu opustil, vyměnil Dani Evans basovku za kytaru a na jeho místo přišel Gareth Murdock.

Hned v následujícím roce vypustili Piráti své druhé album Black Sails at Midnight a vzápětí začali objíždět všemožné festivaly různě po světě. Na začátku roku 2010 se Alestorm objevili na několika místech s Paganfestem a na podzim pak vyrazili na turné jako speciální hosté kapely Sabaton. Tou dobou také z kapely odešel Ian Wilson a prázdné místo za bubny zaplnil Peter Alcorn. V této sestavě kapela zůstala až dodneška.

 

 

Roku 2011 vyšla jejich třetí, a prozatím poslední, deska Back Through Time. Vzápětí vyrazila kapela na stejnojmenné turné. V létě toho roku pak hráli na několika festivalech, včetně Sonisphere, a poté se spolu se skupinou Kamelot vydali na koncertní šňůru napříč Severní Amerikou.

Letošní sezónu zahájili na festivalu 70000 Tons of Metal, který je jedinečný tím, že se koná na lodi plující Karibikem. Následně procestovali Británii a Irsko na turné Useless Drunken Bastards a hned na to se zúčastnili koncertní šňůry severoamerického Paganfestu. Tam se jim mimo jiné podařil až příliš povedený aprílový žertík.

Čtěte také: Alestorm: Aprílový žert se vymkl kontrole

Začátkem letošního června vyráží skotští piráti hrát na metalfesty po celé evropě a 8. června se staví i u nás na Metalfestu v Plzni. Ani poté si ale nehodlají dopřát odpočinku. Na přelomu září a října budou hrát na britských ostrovech spolu s Dragonforce a hned poté vyrážejí opět do Severní Ameriky koncertovat spolu s Epicou.

Přehled

Další články

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

 • Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku

  Na začátku listopadu se na twitterovém účtu amerického zpěváka a textaře Ozzyho Osbourna objevil status, v němž tento stále aktivní muzikant avizoval nový singl. A druhý den jej skutečně vydal. A to nebylo všechno.

 • Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy

  Protože se návrat ztracených synů Michaela Kiskeho a Kaie Hansena do sestavy Heloween setkal s ohromujícím zájmem a následující turné Pumpkins United (se dvěma zastávkami v České republice) dokázalo po celém světě nalákat stadiony nadšených fanoušků, bylo zjevné, že nemůže následovat nic jiného než další studiovka. Kapela práce na ní potvrdila, ale žádné bližší informace neposkytovala. Až dosud.

 • Nakupte audio supervýhodně! Black Friday s obřími slevami vrcholí Nakupte audio supervýhodně! Black Friday s obřími slevami vrcholí

  Do Vánoc zbývá méně jak měsíc a vánoční nákupy nabírají na obrátkách. Pokud chcete na dárcích nějakou tu korunu ušetřit, je ideální nakoupit je v rámci akce Black Friday. Podívali jsme se proto do obchodu Mobil Pohotovost a vybrali ty nejzajímavější kousky.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };