Therion vyrážejí na narozeninové turné, slavit se bude i u nás Doporučený

Švédská symphonic metalová formace Therion letos slaví 25. rok své existence a rozhodně neplánuje troškařit. Během koncertní šňůry, příznačně nazvané The 25th Anniversary Tour 2012, plánují dokonce dvě zastávky u nás, 13. řijna ve zlínském Masters of Rock Café a hned následující den, 14. října, v pražském KD Vltavská.

Therion Therion Pragokoncert

Therion začínali jako death metalová kapela, ale nebáli se novinek a experimetnů. Do své hudby přimíchávali chóry nebo prvky z klasické hudby, a tak se postupem času přeměnili na jednu z prvních symphonic metalových kapel. To jim ale nestačilo, a tak v roce 2007 Therion několikrát vystoupili spolu se symfonickým orchestrem. Na těchto koncertech zahráli kromě své tvorby také skladby Dvořáka, Mozarta, Wagnera nebo Verdiho.


V průběhu letošního roku plánují Therion vydání nového alba. Kromě této krátké zprávy ale veškeré informace o desce úzkostlivě tají, neví se dokonce ani, jak se bude album jmenovat nebo kdy vyjde. Je ovšem vysoce pravděpodobné, že svůj nejnovější počin vypustí Švédi do světa těsně před začátkem turné.Ve svých textech se Therion inspirují mytologiemi, magií a okultismem. Zajímavostí je také fakt, že většinu textů jim píše Thomas Karlsson, zakladatel a vůdce magického řádu Dragon Rouge.

Další informace

  • Název akce: Therion - The 25th Anniversary Tour 2012
  • Datum: neděle, 14 říjen 2012
  • Místo: Praha KD Vltavská
  • Cena: 600 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář