pondělí, 10 listopad 2014 13:00

Duff McKagan uvažuje o návratu ke Guns N' Roses

Napsal(a)
Duff McKagan mluví o návratu původní sestavy Guns N' Roses. Vyjde to? Kdo ví. Duff McKagan mluví o návratu původní sestavy Guns N' Roses. Vyjde to? Kdo ví. Zdroj: Facebookový profil Duff McKagana

Duff McKagan, bývalý baskytarista legendární rockové skupiny Guns N' Roses, se nedávno zmínil o možném návratu ke kapele a navázání nové spolupráce se zpěvákem Axlem Rosem.

Americkou skupinu Guns N' Roses není nutno příliš rozsáhle představovat. Jejich patnáctkrát platinové album Appetite for Destruction zná každý, kdo alespoň na chvíli přičichl k rockové hudbě a jejich píseň November Rain nejméně jednou v životě zaslechli snad všichni, kdo někdy zapnuli rádio. Nicméně od dob, kdy vedle zrzavého zpěváka Axla na podiu poskakoval kudrnatý kytarista Slash se svým věčným cylindrem a kytarou typu Les Paul, uběhla již spousta vody. V současné době je tak Axl Rose posledním, kdo ve skupině zůstal z původní a nejúspěšnější sestavy. Slash při svém vystoupení v pražské Lucerně (r. 2013), Zdroj: Eva Makovská, Musicweb.cz

Jak se však zdá, nic není v hudebním světě nemožné. Baskytarista McKagan v nedávném rozhovoru prohlásil, že je otevřen myšlence opětovného spojení se stále aktivními GN'R. Tomuto prohlášení, které zahýbalo rockovou kulturou, předcházel fakt, že McKagan si již se svou bývalou skupinou zahrál na vystoupení při příležitosti Revolver Golden Gods Awards 2014. S Axlem tak po dlouhé době a mnohých neshodách navázali kontakt a zdálo se, že by vše mohlo fungovat, jak má. ,,Jsem moc rád, že jsme s Axlem byli schopní dát se opět dohromady a v klidu si popovídat o různých věcech a společně se zasmát historkám, co se nám kdysi udály," prohlásil Duff o svém opětovném setkání s Rosem. 

Je tedy možné, že bychom se dočkali reunionu století, jakým by opětovné spojení části původních členů GN'R bezpochyby bylo? Ačkoli je tato vidina vskutku lákavá, nic zatím není dáno. Můžeme tak zatím jenom doufat, že Duff McKagan nemluvil do větru a společně s Guns N' Roses po letech opět něco podnikne.

Další články

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně

  Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně. Očekávaný čas akcí a slev je tady. Pokud hledáte nová sluchátka nebo reproduktory, nastává ideální doba ke koupi. Vybíráme pro vás momentálně ty nejzajímavější kousky od Mobil Pohotovosti. Z čeho můžete vybírat?

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };