04.07.2012 11:00

Léto plné hvězd: Vernisáž přivítala Ondřeje Rumla a Sabinu Laurinovou

Částečně prodejní benefiční výstava Léto plné hvězd již posedmnácté oficiálně otevřela dveře nejen všem příznivcům hraček, ale také milovníkům komorně laděné hudby. Hlavního hudebního slova se na vernisáži ujali Sabina Laurinová a Ondřej Ruml.

Večer otevřel svým vtipem a šarmem Josef Mladý, jenž vystupoval v roli moderátora. Za mikrofonem s ním strávily notnou dávku času také autorky výstavy, Olga Černohorská a Ivana Kárníková, aby vlídným slovem představily svůj další letní projekt.

Zazněla slova díků nejen ze strany autorek, které poděkování směřovaly osobám, jež jim při přípravě výstavy pomáhaly, ale díky bylo určeno samotným autorkám. Slova se ujali starosta Prahy 1, Ing. Oldřich Lomecký, Mgr. Marta Semelová z pražského magistrátu i Sabina Laurinová.

Nechcete si nechat proklouznout Léto plné hvězd mezi prsty? Podívejte se na jeho letošní program

Hudební program nastartoval Ondřej Ruml. Jeho vystoupení učarovalo nejednomu posluchači. Ondra zazpíval bez hudebního doprovodu, rytmiku si vytvářel vlastním hlasem, podupáváním, poklepáváním. Z jeho zpěvu i osoby vyzařovalo celý večer neskutečné charisma. Kromě skvělého hlasu předvedl také výtečný smysl pro humor.

Svou sólovou skladbu si připravila také Sabina Laurinová. Ze Sabiny přímo sálala pohoda a klid. Její neustále se usmívající ústa publiku zazpívala krásnou Ukolébavku z muzikálu Galileo. Poté se přidal také Ondra a společně zazpívali písně Neztrácej čas a Na vteřin pár z muzikálu Hamlet. Ačkoli se zpěváci společně na jevišti nikdy nepotkali, jejich jména figurují v historii i současnosti zmíněného muzikálu. A nutno dodat, že dohromady jim to opravdu slušelo.

Vernisáž výstavy Léto plné hvězd a lidé, kteří se jí ujali, vytvořili v malém výstavním sále úžasnou atmosféru. Přátelské a milé prostředí uvítalo návštěvníky s otevřenou náručí a uzamklo jejich uspěchané životy mezi hračkami a krásnou hudbou. Nejinak tomu bude na dalších koncertech Léta plného hvězd.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.