Open Air Festival rozšiřuje svůj line up

Hned o další čtyři kapely se rozšířil line up Open Air Festivalu, který se uskuteční mezi 9. a 11. srpnem na letišti v Panenském Týnci. Velvet Underground Revival, Tony Ducháček & Garage, A Banquet a Bek Ofis rozjaří tisícihlavé davy ve čtvrteční, respektive páteční festivalový den.

Open Air Festival Open Air Festival Zdroj: FB stránky festivalu

Velvet Underground Revival, jakožto sami obdivovatelé a jedni z prvních průkopníků Velvetů v Československu, ovlivnili už spoustu generací alternativních skupin. Tato formace výjimečných hudebníků, kteří spolu hrají již od roku 1987 a v minulosti si zahráli i po boku pravých Velvet Underground, dnes není k vidění příliš často. A právě i z toho důvodu by si jejich vystoupení neměl nechat ujít žádný fanda zástupců kapel jako The Plastic People of the Universe nebo DG 307. Velvet Underground Revival vystoupí ve čtvrtek odpoledne.Velvet Underground Revival

Garage si zahráli už na prvním ročníku Open Air Festivalu, a protože je atmosféra velmi nadchla, vracejí se s Tony Ducháčkem rozbouřit letiště starým dobrým rock‘n’rollem. Tento soubor hrající spolu již od roku 1979 sklidil během svého života úspěchy nejen v České republice, ale třeba i v New Yorku nebo Cannes. Jejich hudba se zalíbila i slavnému Iggy Popovi, který si je vybral jako předskokany svého pražského koncertu. Tony Ducháček & Garage rozrollují letiště ve čtvrtek večer.

Mladší generaci na pódiu zastoupí skupina A Banquet, pražská trojice, která se za tři roky svého účinkování probojovala mezi nejúspěšnější kapely české indie scény. Svůj styl sami definují jako futu-roll, mix šedesátkového a sedmdesátkového rocku a nezávislých trendů osmdesátek a devadesátek. Jejich dravá vystoupení jsou v kombinaci s melodickým projevem velmi oblíbená. Protože nedávno vydali první desku s názvem Breath, naskytne se všem návštěníkům možnost poslechnout si naživo singly právě z ní. Indie rock si publikum užije v pátek.

 

 

Báječnou čtyřku doplňuje stále známější pražský projekt Bek Ofis. Jan J. Nedvěd a jeho především stálí hosté mají za sebou výhru v nedávném Českém Youtube Festu. Jejich nahrávka Náhradník už na pražské hudební scéně téměř zlidověla, ale tento hit není jediným, který Bek Ofis umí. V zásobě toho mají více než dosti a vše stojí za poslech. Jan J. Nedvěd doplňuje skvělou muziku temrepamentním a vždy originálním projevem. Jejich páteční vystoupení si proto nenechte ujít.

Napsal(a):

Zanechat komentář