Madonna chválí Lady Gaga. Připomíná jí její vlastní začátky

Při své účasti v Graham Norton Show, odvysílané v pátek 13. ledna, zavzpomínala Madonna na chvíle, kdy poprvé viděla tvorbu Lady Gaga a s nadšením přirovnávala její tvorbu k sobě samé.

Lady Gaga s Madonnou Lady Gaga s Madonnou Zdroj: usmagazine.com

„Když jsem ji spatřila poprvé, bylo to před několika lety v jednom velmi malém clubu na Manhattanu. Možná tři roky zpět,“ řekla Madonna. „Byla jsem jí velmi dojatá. Říkala jsem si, že je opravdu skvělá a připoměla mi mé vlastní začátky. Líbila se mi její syrovost. Bylo v ní cosi nového. Měla takový říz. Když mluvila k obecenstvu, znělo to podobným stylem humoru, takovým trochu ironickým, jako mám já. Myslím, že je opravdu velmi talentovaná a líbí se mi," dodala královna popu.

 

Trocha toho sentimentu byla patrná i v rozhovoru pro ABC News. Ve chvíli kdy Madonna, při odpovědi na otázku o podobnosti s její vlastní písní Express Yourself, nazvala jeden ze songů Lady Gaga (Born This Way - pozn. redakce) zredukovaným, řekla také, že v jejím stylu vidí spoustu své předchozí práce. Narážela tak na fakt, že Lagy Gaga se inspiruje Madonninými začátky, kdy byla její tvorba ve své době také velmi šokující.

 „Rozhodně vidím, že se při své práci hodně odkazuje na mě. Říkám si, že to je legrační, lichotivé a opravdu dobře udělané,“ řekla Madonna. „Lady Gaga je velmi talentovaná umělkyně, která dokáže přepracovat 20 let staré nápady do podoby dnešní doby,“ dodala později.Madonna, která momentálně propaguje své nové album M.D.N.A a svůj film W.E., tím dala odpověď na věčnou otázku typu Co si myslíš o Lady Gaga?, která zajímala nejednoho fanouška jedné, či druhé hudební hvězdy.

 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Lara Fabian oslaví koncertem v Praze své narozeniny

  Po dvou letech se do naší metropole vrátí Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu, nyní kanadská občanka, měla vždy k českému publiku výjimečně úzký vztah, který potvrdila jak šesti předchozími koncerty v naší zemi, tak pořízením záznamu z předminulého turné právě z pražské koncertní zastávky.Tentokrát k nám Lara Fabian zavítá v rámci "50 World Tour", jež odstartovala 16. září v New York City a kterým, jak název napovídá, oslavuje své 50. narozeniny.

 • Lenny Kravitz vystoupí opět v Praze

  Koncerty Lennyho Kravitze jsou pověstné svou energií a stejně tomu bude i příští rok, kdy se po dvou letech vrátí koncertovat do České republiky. Spojení hudebních stylů, jako je funk rock´n´roll a blues, je možné slyšet i na jeho zatím posledním - jedenáctém - řadovém albu Raise Vibration, které vyšlo již v roce 2018. Lenny rád naslouchá i mladším generacím hudebníků, ale nezapře několik desetiletí zkušeností na hudební svéně. Výsledkem je silný materiál v duchu jeho klasické tvorby.

 • Foto: Nick Schnebelen Band, Bounty Rock Café, Olomouc, 18. 10. 2019

  Špičkový americký kytarista Nick Schnebelen, kterého jsme viděli v r. 2017 jako jednu z hvězd na šumperském Blues Alive se na svém turné zastavil i v Olomouci. Syrovost jeho bluesové kytary i parádní vokální přednes uchvacuje fanoušky bluesového a bluesrockového žánru po celém světě. V březnu 2019 spatřila světlo světa jeho sólová deska Crazy All by Myself, s níž je momentálně na turné. Společně s bubeníkem Adamem Hagermanem a sošným baskytaristou Cliffem Moorem předvedli i v olomouckém Bounty Rock Café parádní koncert, ze kterého přinášíme fotoreport.

 • Začíná festival Struny Teens

  Přední umělci nejen hudební scény se potkají již tuto sobotu 19. října v holešovické La Fabrice, aby pootevřeli dveře a dovolili nahlédnout do svého uměleckého světa. Zdi bývalé továrny ožijí hudbou všech možných žánrů od jazzu, přes pop a beatbox až ke klasice a zkrátka nepřijdou ani příznivci vizuálního umění. Festival Struny Teens, jak už název napovídá, zve všechny „náctileté", kteří chtějí proniknout do umělecké branže, na inspirativní setkání i praktické workshopy.

Další podobné články