Móda Amy Winehouse ožila na přehlídkovém molu. Rodina zpěvačky byla v šoku Doporučený

Společnost se stále nemůže rozloučit se zemřelou zpěvačkou Amy Winehouse. Návrhář Jean-Paul Gaultier uspořádal přehlídku, na níž se molo zaplnilo oblečením ve stylu britské zpěvačky. Mitch Winehouse, otec soulové princezny, byl přehlídkou pobouřen.

Modelka převlečená za Amy Winehouse Modelka převlečená za Amy Winehouse Zdroj: metro.co.uk

Jean-Paul Gaultier stvořil novou kolekci, pro niž našel inspiraci ve stylu Amy Winehouse. Zpěvačka za svého života nosila velmi extravagantní modely. Nebála se křiklavých barev, vyzývavých doplňků, ani výrazného líčení. Vše navíc poměrně odvážně kombinovala. A přesně v takovém tónu se nese také Gaultierova nová kolekce, kterou představil na Paris Fashion Week.

Čtěte také: Koncert pro Amy Winehouse: Line-up povedou Florence and the Machine

Ať už za novou kolekcí byly jakékoli úmysly, rodina zesnulé zpěvačky ji přijala s opovržením. Když Amyin otec Mitch spatřil fotografie pořízené na přehlídce, velmi ho to rozrušilo. Návrhář se totiž neobtěžoval požádat pozůstalou rodinu o svolení. Přehlídka se navíc konala dva dny po šestiměsíčním výročí úmrtí.

„Ty obrázky mě naprosto šokovaly. Stále truchlíme nad její ztrátou a tento týden, kdy bylo šestiměsíční výročí úmrtí, byl pro nás velmi těžký. Neočekávali jsme, že se její styl objeví ve velkoobchodech s oblečením,“ vyjádřil se k módní kolekci Mitch Winehouse.

Kromě samotného nápadu pro kolekci Mitch kritizoval také závěr přehlídky, kdy se na mole objevily modelky s černými závoji a byly doprovázeny mužským vokálním kvartetem, které zpívalo jednu z nejslavnějších Amyiných písní. Podle Mitche celá tato scéna vyzněla velmi špatně a zobrazovala Amyin obraz v ne příliš dobrém období jejího života.

Gaultier se pokoušel své počínání obhájit. Přehlídkou prý měla být zpěvačce vzdána pocta. Navíc byl jeho a Amyin módní vkus velmi podobný.

„Byla módní ikonou a její cit pro kombinování oblečení byl úžasný,“ nechal se slyšet návrhář. 

Napsal(a):

Zanechat komentář