Polemic a jejich Hey! Ba-Ba-Re-Bop! rozezpívali i Paľa Haberu

Čtvrt století fungování si zaslouží pořádnou oslavu. Slovenští Polemic vysílají do světa první vlaštovku, která zahájí velkolepé turné a festivalovou sezónu. Obchodní pulty zaplaví nová deska Hey! Ba-Ba-Re-Bop!

Polemic s Matějem Ruppertem Polemic s Matějem Ruppertem Zdroj: archiv kapely

Patrně nejznámější slovenská ska kapela má za sebou pětadvacet let okupování hudební scény a svůj post si pojišťují dalším studiovým počinem. Desku Hey! Ba-Ba-Re-Bop! Polemic nahrávali ve svém vlastním One Love Studiu a přizvali si nejednoho slovenského i českého hudebníka.

„U hostujících zpěváků jsme záměrně oslovili lidi s hlasy, u kterých není třeba nikoho přesvědčovat o kvalitě, a zároveň hlasy, které se představí v polohách, v jakých je jejich fanoušci ještě neslyšeli," dodává Peter Petko Opet. Reggae polohu si tak vyzkoušeli například pop-rockový Paľo Habera, funky Matěj Ruppert, Lenka Dusilová či Zdenka Predná. Nechme se překvapit, jak zaujme divoká žánrová kombinace.

Ska-latino si společně s Braněm Bejzo Bejzou vyzkouší i Katka Knechtová ve skladbě Klip klap, která je podle Polemiců diametrálně rozdílná od stylu, který Katka běžně zpívá. Spolupráci přijala také slovenská bronzová slavice: „Křehká Zuzana Smatanová se na moment stala barovou zpěvačkou z Divokého západu a rozkazuje nám i kapele Divokej Bill ve westernové skaparodii Sheriff z River Cross."

 

 

Po osmnácti letech se rovněž opět střetly cesty Polemiců a Roba Grigorova. S bývalým členem kapely Markem Határem zase oživili patrně nejznámější skladbu Baba Ryba, od níž se odvíjí název celého alba. Polemic na něj zařadili i převzatou skladbu Tu Vuò Fa L'Americano, po šestnácti letech teprve druhý cover, který kdy Polemic vydali na studiovém albu. Hey! Ba-Ba-Re-Bop! se začne prodávat 5. dubna.

Zároveň vrcholí i přípravy výročního Polemic Sony Xperia Tour 2013. První koncert se uskuteční ve stejný den, kdy vyjde deska, tedy pátý dubnový den. Začne se v Trenčíně a bude následovat dalších dvanáct koncertů na Slovensku. Česká část turné se chystá na podzim, po skončení festivalové sezóny.

Napsal(a):

Zanechat komentář