PSY zveřejnil nový singl. Naváže na Gangnam Style?

Jižní Korea žije hudbou. Ačkoli zemí zmítají závažné politické problémy, Jihokorejci obrací svůj zájem k rapperovi PSY. Po fenomenálním úspěchu singlu Gangnam Style představuje nový kousek.

PSY utočí s novým singlem PSY utočí s novým singlem Zdroj: archiv interpreta

Skladba byla veřejnosti ve své poslední verzi poprvé puštěna v pátek 12. dubna. Jmenuje se Gentleman a PSY se s ní snaží navázat na svůj úspěch s Gangnam Style, který na internetu zhlédla více než miliarda lidí. Gentleman je podle rapperových slov strhující a vychází z tradičních jihokorejských hudebních prvků. „Pracoval jsem na něm dlouho a několikrát ho přepracoval,“ poznamenal jihokorejský umělec.

Navázat na loňský úspěch ale bude pro PSY velmi těžké. Gangnam Style je považován za jeho první hit i přesto, že na hudební scéně působí již deset let. Jeho hit překonal v počtu sledovanosti rekord Justina Biebra a jeho skladby Baby a dočkal se i velmi vysokého počtu parodií. Otázkou zůstává, zda svět ohromila samotná skladba, či netradiční tanec.

 

 

Jakkoli je Gangnam Style neobvyklou písní, pozitivně ji hodnotilo 7,3 milionu lidí, a tak byla píseň zapsána do Guinessovy knihy rekordů. PSY tak již z hudební historie jen tak vymazán nebude. Nyní můžeme jen čekat, jestli bude rekordy lámat také Gentleman.

Napsal(a):

Zanechat komentář