úterý, 24 prosinec 2013 07:00

30 Seconds to Mars se vrací do Prahy

Napsal(a)
30 Second To Mars 30 Second To Mars Zdroj: pořadatel koncertu

30. června 2014 v pražské Tipsport Aréně představí svou velkolepou show kalifornská skupina 30 Seconds to Mars, která se do Česka vrátí po roce. Jejich vystoupení v Tipsport Aréně bude jednou z mnoha zastávek v rámci nového turné.

Dnes již notoricky známá rocková skupina v čele s hercem Jarem Letem se vrací do České republiky, aby zde podpořila své poslední album Love, Lust, Faith and Dreams. Poprvé se kapela v Česku představila ještě jako předskokan Linkin Park v roce 2007. Od té doby se k tuzemskému publiku vrátili několikrát, například během jejich světového turné k desce This Is War nebo při vystoupení na jediném ročníku  Prague City  Festival nebo naposledy při vystoupení na Rock for People 2013. Všechny tyto koncerty byly doprovázeny nepopsatelnou atmosférou, kterou si užili nejen posluchači, ale i samotní hudebníci. Tutéž atmosféru, doplněnou o nové prvky při vystoupení a hlavně o nové hity, slibují i při následujícím koncertě v Praze, které určitě nebude postrádat ani jejich perfektní vizuální prvky.

 

 


30 Second to Mars, které založili bratři Jared a Shannon Leto, se na hudební scéně pohybuji již od roku 1998. Zprvu se mělo jednat o malý rodinný projekt, který měl zabavit hollywoodského herce Jareda ve volných chvílích. Nicméně tento rodinný projekt přerostl ve velký mezinárodní úspěch. V roce 2002 kapelu opustili dva z původních pěti členů a na jejich místo přibrali současného kytaristu Tomiho Miličeviče. Ještě v tomtéž roce kapela vydala své debutové album s názvem 30 Seconds to Mars. V roce 2005 vydali své úspěšné album A Beautiful Lie, ze kterého jsou známy hlavně skladby A Beautiful Lie, Attack, From Yesterday či The Kill. V roce 2007 kapelu opustil Matt Watcher, a tak zůstali pouze tři současní členové, které čekal v roce 2009 megaúspěch v podobě alba This Is War. Díky tomuto albu, ze kterého známe hlavně Closer to the Edge, Hurricane, This Is War,
Search and Destroy a Kings and Queens, se dostali na pomyslnou špičku rockových kapel. Své postavení potvrdili zatím poslední deskou Love, Lust, Faith and Dreams, ze které můžeme znát Up in the Air, Do or Die či City of Angels.

 

Čtěte také:  One Republic : pro obrovský úspěch se koncert přesouvá do většího

 


30 Seconds to Mars si vysloužili spoustu ocenění jako třeba nejlepší rocková kapela roku, ocenění American Music Awards, ocenění MTV a mnoho dalších ocenění z řad kritiků. Svou širokou škálu ocenění si zasloužili i díky svým výpravným videoklipům, ve kterých často vystupují fanoušci kapely, a které jsou spíš vnímané jako krátkometrážní filmy. Nejznámějšími z nich jsou videa k lyrické písni Hurricane (toto video trvalo zhruba
třináct minut) nebo videoklip A Beautiful Lie, který se natáčel za polárním kruhem a upozorňoval na tání ledovců. Video k písni From Yesterday 30 STM natáčeli jako první americká kapela v Číně.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

Přehled

Další články

 • Faces on TV představí materiál z připravované desky Faces on TV představí materiál z připravované desky

  Faces On TV zanechali v Praze v roce 2019 veskrze pozitivní dojem. Nejprve energickým vystoupením před vyprodanými Balthazar v Lucerna Music Baru a poté neskutečným koncertem v narvaném Café V lese s celou kapelou. Nyní se vrací se zbrusu novými kousky.

 • Legendární Pink Dots se vrací Legendární Pink Dots se vrací

  The Legendary Pink Dots jsou anglicko-holandská experimentální rocková kapela, která se zformovala v Londýně již před 40 lety. V Café v lese se představí hned zkraje nového roku.

 • Skepta rozbouří společně s Addictem Metronome Prague Skepta rozbouří společně s Addictem Metronome Prague

  Skeptu i Addict by NobodyListen uvede pražský festival na svém pátém ročníku. Jeden z nejzásadnějších eventů na poli klubové hudby obsadí stage na Metronome a rozbouří páteční a sobotní červnovou noc! Nový zvuk, nové hvězdy! 

 • Alanis Morissette chystá novou desku. První singl je venku Alanis Morissette chystá novou desku. První singl je venku

  Pětačtyřicetiletá kanadská zpěvačka a skladatelka Alanis Morissette vydává nový singl Reasons I Drink. Je to až k neuvěření, jak dlouho se tato hudebnice na hudební scéně pohybuje. Od vydání jejího úspěšného alba Jagged Little Pill uplyne v roce 2020 25 let. A tak toto jubileum oslaví vydáním nového studiového alba.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };