Blue Effect předvede na Rock for People Nové syntézy

Na letošním ročníku hudebního festivalu Rock for People premiérově zazní jeden z klíčových momentů české rockové a jazzové hudby. Na svědomí ho budou mít hned tři velké hvězdy československého rocku a jazzu Radim Hladík, jeho Blue Effect a Rozhlasový Big Band Gustava Broma.

Blue Effect Blue Effect Zdroj: rockforpeople.cz

V sobotu 5. července spojí Blue Effect a Rozhlasový Big Band Gustava Broma své síly, aby před fanoušky v Hradci Králové znovu živě zahráli skladby z alb Nová syntéza a Nová syntéza 2. Album Nová syntéza patřilo v půlce sedmdesátých let k tomu nejlepšímu, co u nás v svízelných poměrech normalizace vyšlo. Tehdy se Radim Hladík se svou kapelou dal dohromady s Jazzovým orchestrem Československého rozhlasu a nahráli spolu album Nová syntéza a o dva roky později pak Nová syntéza 2. Povedlo se jim tak vytvořit nadčasový projekt, v němž se prolíná rocková hudba, nápaditost Hladíkovy inovativní hry na kytaru s moderním jazzovým big bandem. Po čtyřiceti třech letech se tohoto materiálu chopil jazzový orchestr světového renomé Rozhlasový Big Band Gustava Broma, který působí na hudební scéně už sedmdesát čtyři let. Legenda na poli moderního velkokapelového jazzu v šedesátých letech patřila k nejlepším big bandům světa a stala se nástupcem Jazzového orchestru Českého rozhlasu. Návštěvníci Rock for People se tak budou moci po dlouhých letech letech těšit na živé provedení Nových syntéz.

 

 

„Fanoušci uslyší to nejlepší z obou alb, která patří k milníkům historie rocku i jazzu u nás. Tento základní materiál doplní nově i dvě další známé písně z pozdější éry Blue Effectu – Rajky a Ej padá padá rosenka…“ vzkazuje návštěvníkům festivalu producent projektu Hubert Bittman.

 

Čtěte také : Manu Chao se vrací na Rock for People

 

Letošní jubilejní 20. ročník Rock for People odstartuje už za pár dní a od 3. do 5. července nabídne v hradeckém Festivalparku osvědčenou kombinaci 200 prověřených jmen a nových talentů.

Další informace

  • Název akce: Blue Effect & Big Band Gustava Broma
  • Datum: sobota, 05 červenec 2014
  • Místo: Hradec Králové
  • Cena: 790 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář