Candy Says přivezou do Prahy francouzský šarm v britském kabátě Doporučený

Pražský Palác Akropolis pro všechny návštěvníky připravuje další hudební lahůdku. Na svá prkna totiž pozval britské seskupení Candy Says. Nebude chybět ani propojení s českou hudební scénou.

Candy Says vystoupí poprvé v Praze Candy Says vystoupí poprvé v Praze Zdroj: archiv kapely

Candy Says lze jednoduše popsat jako svěží mladou kapelu. Její členové jsou velmi zkušenými muzikanty, které dala dohromady zpěvačka Juju Sophie, jejíž francouzský původ má vliv na tvorbu i prezentaci celé kapely. Ta vyniká oním pověstným francouzským šarmem.

Lo-fi popoví Candy Says přijedou do Prahy vůbec poprvé, aby českým hudebním nadšencům předvedli svou ostrovní tvorbu. Jejich hudba je bezpochyby inspirovaná dílem Velvet Underground, o čemž napovídá i název britské formace shodný s názvem velveťácké písně. Mixem syrovosti, přímočarosti, nástrojů šedesátých let a současného nadhledu se tak zrodila nová hudební senzace. O Candy Says se dokonce říká, že znějí tak, jak by patrně v roce 2013 Velvet Underground zněli.

Oxfordské kvarteto nahrálo svou první desku v garáži za pomoci dvou mikrofonů. Rozhodně se ale nejedná o žádné rádoby retro. Zvuk Candy Says je hravý, stylový, futuristický. Skladby, které neznají hranice, jsou plné překvapivých zvratů.

 

 

Večer obohatí rovněž česká tvorba. Indie popová koncertní formace Ille se představí v čele se zpěvačkou a klavíristkou Olgou Königovou. Olga svou kariéru nastartovala v kapele Obří broskev a pokračovala spoluprací s Vypsanou fixou či Swordfishtrombone. Před několika lety však vydala své sólové melancholické EP V rekvizitách, na jehož vzniku se podílel i Dušan Neuwerth z kapely Tata Bojs.

Candy Says a Ille v rámci projektu EuroConnections zasytí pražský Palác Akropolis nejen svou hudbou, ale také mocným charismatem. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 21. února. Dveře žižkovského paláce se otevřou v půl osmé večer. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji za 220 korun, na místě se jejich cena zvedne na 280 korun.

Další informace

  • Název akce: Candy Says & Ille
  • Datum: čtvrtek, 21 únor 2013
  • Místo: Palác AkropolisPraha
  • Cena: 220 - 280 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář