Duo Bill Barrett a Ryan Donohue zahraje blues v pěti městech

Začátek února bude ve vybraných městech patřit americkému duu, které si do České republiky s sebou přiveze nefalšované neworleanské blues a představí své nové album.

Bill Barrett a Ryan Donohue Bill Barrett a Ryan Donohue Zdroj: myspace.com

Hudební duo, které tvoří hráč na chromatickou harmoniku a také člen kapely Hazmat Modine Bill Barrett a kytarista-kontrabasista a zpěvák Ryan Donohue, se nyní vydalo na turné po evropských klubech, kde návštěvníkům nabídnou nové skladby ze společné desky Southern Diaries.

Čtěte také: Luboš Beňa a Bonzo Radványi vydali nové CD

Kalifornský hudebník a zpěvák Bill Barrett je světově uznávaným hráčem na harmoniku a ve hře na tento nástroj patří mezi nejdokonalejší hráče vůbec. Českou republiku již navštívil se zmíněnou newyorskou kapelou Hazmat Modine, která ve svém repertoáru mísí žánry blues, jazz, folk a world music. Po vydařených koncertech, které u nás získaly velký ohlas, se Barrett znovu vrací.

Ani jeho kolega Ryan Donohue není ve střední Evropě nováčkem. S německo-americkou skupinou Crazy Hambones, ve které působil několik let, Českou republiku rovněž navštívil.

 

 

Hudebníci se ve svých skladbách stále drží blues, které z větší části tvoří jejich repertoár. Posluchač si ale vychutná nejen neworleanský zvuk, ale také prvky jazzu i gospelu a fúzi těchto žánrů. Písně v tomto stylu zazní hned v pěti městech od 3. do 8. února. První koncert byl již odehrán, a to v neděli v Berouně. Dále duo pokračuje do pražského Blues sklepu, Českých Budějovic, Kutné Hory a své miniturné zakončí v Brně.

Přehled koncertů v České republice - Bill Barrett a Ryan Donohue:

5. 2.  Blues sklep – Praha – začátek ve 21 hodin

6. 2.  Jazz & Blues club Highway 61 – České Budějovice – začátek ve 20 hodin

7. 2.  Blues café – Kutná hora – začátek v 19 hodin

8. 2.  Kouřící králík – Brno – začátek ve 20 hodin

Další informace

  • Název akce: Bill Barrett a Ryan Donohue
  • Datum: neděle, 03 únor 2013
  • Místo: různá místa v ČR
Napsal(a):

Zanechat komentář