Echo Blues Alive a Blues Aperitiv si v březnu zaberou společný víkend Doporučený

Velkému podzimnímu festivalu Blues Alive vždy předcházely dvě akce. Echo Blues Alive a Blues Aperitiv se letos uskuteční během jednoho víkendu v Šumperku. Program slibuje hudebníky zaběhlé na bluesové scéně i nové interprety od nás a našich sousedů.

Frank Morey Frank Morey Zdroj: pořadatel festivalu

Dvoudenní bluesový maraton započne v pátek 22. března v podobě Echo Blues Alive zaměřujícího se na interprety, kteří již na festivalu v Šumperku vystoupili. Kapela Jack Cannon, která na hudební scéně začala působit v roce 2006 nejprve jako duo, zastoupí maďarské blues. Toto seskupení není pro české fanoušky neznámým jménem, protože již několikrát vystoupili na festivalu Blues Alive i Blues Aperitiv. Pro nadcházející vystoupení si připravují plně elektrifikovaný koncert.

Až z daleké Jihoafrické republiky přijede zahrát Gerald Clark, kterého doprovodí čeští muzikanti – kytarista Lukáš Martinek, baskytarista Lukáš Kytnar a bubeník Roman Vícha. „Na repertoáru má především vlastní písně, věnuje se ale i klasickým standardům z oblasti amerického delta blues,“ říká na jeho adresu dramaturg Ondřej Bezr.

 

 

Hlavní hvězdou pátečního večera bude americký zpěvák a kytarista Frank Morey. Již před šesti lety hudebník vystoupil na festivalu a v roce 2010 navštívil Besedu u bigbítu v Tasově na Hodonínsku. Na pozici zástupců České republiky stane legendární kapela Krausberry. Vstupné na páteční program v šumperském Domě kultury, který začíná v 18 hodin, stojí 240 korun.

Čtěte také: Eric Clapton vydává nové album Old Sock

Na 14. ročník akce Blues Aperitiv se vydají méně známé kapely a zahrají v šumperském Domě kultury o den později, v sobotu 23. března. Počátek je plánován na 19 hodin a vstupné činí 90 korun. Zde vystoupí sedm vybraných kapel, které se dostaly do mezinárodního finále. Nejčetněji je samozřejmě zastoupena Česká republika, a to kapelami Bluesberg, Many More Experience Band, Rubiano a Seventh Weapon. Ze Slovenska dorazí kapely dvě – Bluesraiders a Juraj Schweigert & The Groove Time. Poslední účinkující je polská kapela Los Angetos. Podzimní 18. ročník festivalu Blues Alive je naplánován od 14. do 16. listopadu.

Další informace

  • Název akce: Echo Blues Alive a Blues Aperitiv
  • Datum: pátek, 22 březen 2013
  • Místo: Dům kulturyŠumperk
  • Cena: 90-240 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář