Juwana Jenkins v září pokřtí novou desku

Americká zpěvačka Juwana Jenkins již v září vydá nové album, na kterém se podílela s hráčem na harmoniku Charlie Slavikem. Desku vycházející z bluesových tradic pokřtí v klubu Hard Rock Café.

Juwana Jenkins Juwana Jenkins Zdroj: facebook.com

Zpěvačka Juwana Jenkins se narodila v americké Filadelfii, ale nyní už čtrnáct let žije v České republice. Během dospívání se seznámila s mnoha hudebními žánry, které dodnes ovlivňují její tvorbu. Do klasických bluesových melodií vkládá gospelové prvky a díky originálnímu, ihned rozpoznatelnému hlasu dokáže při živých představeních diváky zcela vtáhnout do skladby. Zpěv této exotické a temperamentní hudebnice ovlivnily její vzory Patti LaBelle, Janis Joplin či Tina Turner.

Juwana dříve spolupracovala s kapelou Tonny´s Blues Band, se kterou v roce 2010 nahrála album Ten after Ten, nebo s kapelou Murphy Band. Nyní je zpěvačkou skupiny Juwana Jenkins and Her All-Star Mojo Band.

Od roku 2009 započala spolupráce mezi Juwanou a jedním z nejlepších hráčů na harmoniku – Charlie Slavikem. V listopadu roku 2010 tato dvojice vystoupila na největším českém festivalu Blues Alive, věnujícímu se bluesové hudbě. Poté odcestovali na bluesový festival Suwalki do Polska. Juwana se také loni objevila na červnovém festivalu United Islands, kde na Kampě rozproudila v podvečerních hodinách krev všem přihlížejícím u bluesového pódia.

 

 

Když se přesuneme do přítomnosti, právě vrcholí spolupráce těchto dvou hudebníků vydáním alba s názvem The Blues Keeps You Alive. Juwana zde zastává vokály, napsala texty ke skladbám a skladatelsky se na nich spolupodílela. Na baskytaru si zde například zahrál Jan Kořínek a kytaru obstaral Marcel Flemr.

Písně prolínají mnoho různých pojetí bluesové hudby, najdeme v nich odkazy na dřevní, klasické blues, delta blues nebo chicagské blues. Kompozičně bude vycházet ze starých odkazů, vrací se k původnímu bluesovému rytmu, ale přesto srší novotou a autorskou originalitou. Deska posluchače proveze celou Amerikou.

V den, kdy deska The Blues Keeps You Alive oficiálně vychází, tedy 20. září, také proběhne její křest v pražském klubu Hard Rock Café od 20 hodin.

Další informace

  • Název akce: Juwana Jenkins
  • Datum: čtvrtek, 20 září 2012
  • Místo: Hard Rock CaféPraha
  • Cena: zdarma
Napsal(a):

Zanechat komentář

?>