středa, 12 září 2012 07:00

Juwana Jenkins v září pokřtí novou desku

Napsal(a)
Juwana Jenkins Juwana Jenkins Zdroj: facebook.com

Americká zpěvačka Juwana Jenkins již v září vydá nové album, na kterém se podílela s hráčem na harmoniku Charlie Slavikem. Desku vycházející z bluesových tradic pokřtí v klubu Hard Rock Café.

Zpěvačka Juwana Jenkins se narodila v americké Filadelfii, ale nyní už čtrnáct let žije v České republice. Během dospívání se seznámila s mnoha hudebními žánry, které dodnes ovlivňují její tvorbu. Do klasických bluesových melodií vkládá gospelové prvky a díky originálnímu, ihned rozpoznatelnému hlasu dokáže při živých představeních diváky zcela vtáhnout do skladby. Zpěv této exotické a temperamentní hudebnice ovlivnily její vzory Patti LaBelle, Janis Joplin či Tina Turner.

Juwana dříve spolupracovala s kapelou Tonny´s Blues Band, se kterou v roce 2010 nahrála album Ten after Ten, nebo s kapelou Murphy Band. Nyní je zpěvačkou skupiny Juwana Jenkins and Her All-Star Mojo Band.

Od roku 2009 započala spolupráce mezi Juwanou a jedním z nejlepších hráčů na harmoniku – Charlie Slavikem. V listopadu roku 2010 tato dvojice vystoupila na největším českém festivalu Blues Alive, věnujícímu se bluesové hudbě. Poté odcestovali na bluesový festival Suwalki do Polska. Juwana se také loni objevila na červnovém festivalu United Islands, kde na Kampě rozproudila v podvečerních hodinách krev všem přihlížejícím u bluesového pódia.

 

 

Když se přesuneme do přítomnosti, právě vrcholí spolupráce těchto dvou hudebníků vydáním alba s názvem The Blues Keeps You Alive. Juwana zde zastává vokály, napsala texty ke skladbám a skladatelsky se na nich spolupodílela. Na baskytaru si zde například zahrál Jan Kořínek a kytaru obstaral Marcel Flemr.

Písně prolínají mnoho různých pojetí bluesové hudby, najdeme v nich odkazy na dřevní, klasické blues, delta blues nebo chicagské blues. Kompozičně bude vycházet ze starých odkazů, vrací se k původnímu bluesovému rytmu, ale přesto srší novotou a autorskou originalitou. Deska posluchače proveze celou Amerikou.

V den, kdy deska The Blues Keeps You Alive oficiálně vychází, tedy 20. září, také proběhne její křest v pražském klubu Hard Rock Café od 20 hodin.

Přehled

 • Název akce: Juwana Jenkins
 • Datum: čtvrtek, 20 září 2012
 • Místo: Hard Rock Café Praha
 • Cena: zdarma

Další články

 • Foto: Blues Alive, Šumperk, 15. 11. 2019 Foto: Blues Alive, Šumperk, 15. 11. 2019

  Druhý den Blues Alive zahajovaly polské skupiny Caramel Black a Forsal. Dluholetý moderátor festivalu Marek Hlavice zde pokřtil svoje nové CD, které následně věnoval jedné krásné slečně v publiku. A pak už se rozjel hlavní program naplno. Francouzští Dirty Deep to rozpálili na plné pecky se svojí typickou živelností. Klidnější blues nám zahrál Watermelon Slim na svojí slide kytaru. Zato po něm vtrhla na pódium mladá kapela Beaux Gris Gris & The Apocalypse a kromě skvělé hudby předvedli a strhující podiovou show. Závěr patřil hvězdě tohoto večera Ronnie Baker Brooksovi, který všechny posluchače nadchl svým skvělým chicagským blues. Před koncem se na chvíli vystřídal u jeho kytary Kenny Neal. Nečekané překvapení! Koukněte na náš fotoreport!

 • Foto: Blues Alive, Šumperk, 14. 11. 2019 Foto: Blues Alive, Šumperk, 14. 11. 2019

  Tak už nám to začalo! Největší a nejlepší bluesový festival - šumperský Blues Alive 2019! Začali jej slovenští Kiero Grande a Tony Bigmouth Pearson. Následovalo oficiální zahájení a pak už se to naplno rozjelo. Skvěle zpívající Američanka Lizz Wright s neméně skvěle hrající partičkou muzikantů. Pak to nejlepší! Jak už je tu zvykem, tak to není nakonec (alespoň pro mě). Texasský kytarista Doyle Bramhallm II to tu pořádně roztočil. Spoluhráč např. Erica Claptona byl nejen pro mě parádním překvapením. Prostě paráda! Večer ukončila na vlně boogie woogie letošní sedmdesátnice, ale především zpěvačka a pianistka Marcia Ball.

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Soutěžte o 1x2 lístky na koncert Pedra El Granaína Soutěžte o 1x2 lístky na koncert Pedra El Granaína

  Vychutnejte si večer plný nejčistších emocí, které flamenkový zpěv přináší přímo z hloubky celého srdce zpěváka Pedra El Granaína. V písních se s vámi podělí o nezměrné radosti, největší lásky, starosti i nejhlubší životní tragedie. Na kytaru ho doprovodí Antonio de Patrocinio hijo. Více se o festivalu dočtete zde. Pojďte s redakcí musicweb.cz soutěžit o volné vstupy na tuto temperamentní akci! 

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };