Korpiklaani v listopadu rozezní Zlín

Zlínské Masters of Rock Café bude již zanedlouho, totiž 7. listopadu, hostovat hvězdné folk metalisty Korpiklaani společně s jejich ruským pagan metalovým doprovodem – kapelou Arkona.

Korpiklaani na Masters of Rock před třemi lety Korpiklaani na Masters of Rock před třemi lety Oficiální facebookový profil skupiny Korpiklaani

Lesní klan, jak se Korpiklaani v překladu z finštiny do češtiny nazývají, nám přiveze svou letošní desku Noita. „Je to staré označení pro člověka, který hluboce souzní s přírodou a rozumí jí natolik, až se ostatní domnívají, že má nadpřirozené schopnosti. Google vám to nejspíš přeloží jako čarodějnici, což není úplně přesné. Výstižnější význam by byl medicinman nebo šaman," vysvětlil basák Jarkko Aaltonen název alba.

Kromě skladeb z nové placky (za všechny připomeňme například píseň Ämmänhauta, což by se do češtiny dalo přeložit jako Hrobka čarodějky) se jistě můžeme těšit i na klasiky, jako je třeba Rauta, metalovou verzi známé finské písně Ievan Polkka nebo alkoholem inspirované tracky Beer Beer a Vodka.

 

 

Korpiklaani na koncet doprovodí ruští metalisté Arkona. Přestože se nejedná o tolik známou kapelu, jejich vystoupení určitě bude mít co nabídnout. Těšit se můžeme na opět jinou verzi folk metalu s kombinací ruského folkloru, balalajky a metalu. Komu by to bylo málo, určitě ho přiláká zpěv frontwomanky Mashi. Věděli jste, že v minulosti název Arkona patřil poslednímu pohanskému hradu Slovanů?

Sledujte metal na Facebooku:
 

Ať už byste si chtěli jenom přijít zapařit, nebo se nechat unést magickými texty, melodiemi a nástroji obou vystupujících kapel, cesta do Zlína bude určitě stát za to. Naposledy (před rokem na Masters of Rock ve Vizovicích) své kouzelné moci Korpiklaani rozhodně učinili zadost.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář