čtvrtek, 26 leden 2012 12:00

Lanugo MusicWeb Tour 2012 odstartovalo. Zbývá ještě sedm koncertů

Napsal(a)
Kapela Lanugo při křtu své desky Kapela Lanugo při křtu své desky Zdroj: lanugo.cz

Multižánrová kapela Lanugo v lednu, únoru a březnu absolvuje koncertní turné po českých a moravských klubech s názvem Lanugo MusicWeb Tour 2012. Dochází tak k historicky prvnímu spojení tohoto hudebního magazínu s konkrétním projektem.

Před odchodem zpěvačky Markéty Foukalové na mateřskou dovolenou půjde o poslední příležitost slyšet naživo její příjemně zabarvený hlas s mimořádným rozsahem v kombinaci se špičkovými výkony profesionálních mladých hudebníků, členů kapely Lanugo. Právě emotivní, posluchačsky atraktivní skladby, ve kterých je slyšet pop, rock, electro a jazz, stojí za úspěchem Lanuga u publika i kritiky.

„Po dlouhé práci ve studiu se těšíme, až si zahrajeme nový repertoár živě. Chystáme si celou šňůru pořádně užít, jelikož ihned po jejím skončení vyrážíme do porodnice a na nějakou dobu se tak budeme muset odmlčet. Ale na léto jsme zpět a už teď se těšíme na festivalovou sezónu,“ řekli Lanugo. „Pokud mi to rostoucí bříško dovolí, budu mít na sobě koncertní kostým od mladinké návrhářky Petry Pluháčkové. Celou naší tour bude mimoto sledovat hudební server MusicWeb.cz, takže jsem zvědavá na jejich postřehy z našich koncertů,“ dodala Markéta.

Šestičlenná formace kapely Lanugo je jedinečnou a na české hudební scéně již zavedenou formací. Její debutové album Lanugo vyšlo u prestižního jazzového labelu Animal Music. Druhé album Lanugo 2011 kapela vydala koncem loňského roku již ve vlastní produkci.

Čtěte také: Soutěž o vstupenky na Lanugo MusicWeb Tour 2012

Kapelu tvoří: zpěvačka Markéta Foukalová, klavírista Viliam Béreš, baskytarista Rastislav Uhrik, kytarista Mirek Šmilauer, na perkuse a sampler hraje Martin Novák a na bicí Martin Kopřiva. Kromě toho, že je můžete slyšet na jejích Youtube kanálu nebo poslouchat na webstránce, nenechte si ujít nejbližší koncert, kterých z turné zbývá ještě sedm.

LANUGO MUSICWEB TOUR 2012

 4. únor       Sušice, Buena Vista Club, 21:00
 7. únor       Jihlava, DKO Jihlava, 19:30
11. únor       Havlíčkův Brod, Klub Oko, 21:00
12. únor       Zlín, Zelenáčova Šopa, 19:00
13. únor       Brno, Metro Music Bar, 20:30
17. únor       Polička, Divadelní klub, 20:00
11. březen    Praha, JazzDock, 22:00

Další články

 • Whitney Houston se opět objeví na pódiu. V Praze bude vystupovat její hologram Whitney Houston se opět objeví na pódiu. V Praze bude vystupovat její hologram

  Zpěvačka Whitney Houston bude po Michaelu Jacksonovi, Roy Orbisonovi, Buddy Hollym nebo Marii Callas další umělkyní, která v podobě hologramu vystoupí v rámci turné po celém světě. Pro dosažení maximálně autentického koncertního zážitku nebude na jevišti chybět hudební doprovod její původní živé kapely, zpěváci a tanečníci - vše obklopené velkolepou scénou a osvětlením. Na přípravě turné spolupracují správci pozůstalosti zesnulé zpěvačky s firmou BASE Hologram, pro kterou to bude už čtvrtý počin s virtuálním interpretem. 

 • A-ha vyrážejí na evropské turné, poprvé dorazí i do Česka A-ha vyrážejí na evropské turné, poprvé dorazí i do Česka

  Legendární norská popová skupina A-ha zahraje poprvé v České republice. Na pódiu budou stát všichni tři původní členové A-ha Morten Harket, Magne Furuholmen a Paul Waaktaar-Savoy.

 • Faces on TV představí materiál z připravované desky Faces on TV představí materiál z připravované desky

  Faces On TV zanechali v Praze v roce 2019 veskrze pozitivní dojem. Nejprve energickým vystoupením před vyprodanými Balthazar v Lucerna Music Baru a poté neskutečným koncertem v narvaném Café V lese s celou kapelou. Nyní se vrací se zbrusu novými kousky.

 • Foto: Raul Midón, Palác Akropolis, Praha, 9. 12. 2019 Foto: Raul Midón, Palác Akropolis, Praha, 9. 12. 2019

  One man show amerického jazzového kytaristy a zpěváka poprvé v České republice! Odkojen latinsko-americkou muzikou a od narození slepý ukázal, že špičkový muzikant bez problémů utáhne celý koncert sám a diváky nadchne s akustickou kytarou i za klavírem. O jeho kvalitách svědčí i několikanásobná nominace na Grammy.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };