Malta Festival Poznaň: Polsko otevírá hranice elektronice Doporučený

O slovo se letos opět hlásí elektronika, která své velikány představí v nedaleké polské Poznani. Tak proč si neudělat výlet k sousedům a neužít si porci skvělé hudby? Malta Festival Poznaň 2013 odhaluje své eso v rukávu, Kraftwerk.

Kraftwerk (MoMA, New York) Kraftwerk (MoMA, New York) Foto: Peter Boettcher

Existují-li hranice mezi státy, pak tomu tak rozhodně není v hudbě. Ta totiž k člověku nepromlouvá slovy, ale emocemi. Tak smýšlí i pořadatelé Malta Festival Poznaň 2013, který ve dnech 24. až 29. června představí giganty elektronické hudby.

Hlavní hvězdou festivalu budou legendární Kraftwerk, kteří svým uměním způsobili revoluci ve světě hudby. Nejenže si zahráli hlavní roli na poli elektroniky, ale rovněž se stali inspirací pro mnoho dalších hudebních generací. Průkopníci ve využívání syntezátoru a počítače v hudbě dokonce představili vlastní vynález – vocoder. Kromě nadčasové hudby Kraftwerk nabízejí skvělou vizuální show. Jejich unikátní jevištní styl a experimentální projekce doprovázející koncerty jsou stejně tak inspirativní jako samotná hudba.

Úspěch skupiny Kraftwerk byl korunován v loňském roce, kdy vystoupili v Muzeu moderního umění v New Yorku. Osm 3D koncertů nabídlo retrospektivní pohled na působení formace. Během představení ožil audio i video materiál související s posledními osmi studiovými počiny. A právě jistou adaptaci této show Kraftwerk předvedou i v Poznani, kde vystoupí 28. června.

 

 

Malta Festival Poznaň nabízí velmi širokou škálu hudebního vyžití. Každý večer se návštěvníci budou rovněž moci pobavit na velmi oblíbené silent disco. Hlavní téma festivalu – vztah mezi člověkem a stroji zhmotněný pomocí technologií – podpoří svou přítomností i italský umělec Romeo Castellucci. Tento muž se věnuje divadlu a stal se letošním kurátorem pro vizuální show. Castellucii patří k několika málo umělcům, kteří určují směr vývoje divadelního umění v Evropě. Jako kurátor na festival pozval mnoho významných mezinárodních umělců, kteří vynikají svým specifickým uměleckým jazykem.

Malta Festival Poznaň má svým příznivcům určitě co nabídnout. Pokud byste však nechtěli na polském území prožít všechny festivalové dny, je zde možnost zakoupit si vstupenku pouze na vystoupení zmíněných Kraftwerk. Prozatím se vstupenky prodávají za cenu 189 PLN prostřednictvím internetových stránek festivalu. Postupně se však budou dozajista zdražovat.

Další informace

  • Název akce: Malta Festival Poznaň 2013
  • Datum: pondělí, 24 červen 2013
  • Místo: PoznaňPolsko
Napsal(a):

Zanechat komentář