Metallica přiveze v květnu do Prahy své černé album

Patrně nejslavnější heavymetalová kapela, Metallica, se chystá do Prahy. Po čtyřech letech se tak budou moci fanouškové legendárního seskupení opět podívat na jejich živý koncert. Tentokrát bude na programu černé album.

Metallica Metallica Foto: archiv kapely

Metallica má za sebou již mnoho let usilovného vystupování a nahrávání. Čísla, která jsou spjata s prodejem desek, se vyšplhala do desítek milionů, kapela nahrála devět studiových alb, dvě živá alba, dvě EP, dvaadvacet videoklipů a třiačtyřicet singlů, na kontě mají nespočet ocenění a skvělá umístění v mezinárodních žebříčcích. Takové ambice Lars Ulrich rozhodně neměl, když v roce 1981 podával inzerát do novin, aby našel pár dobrých muzikantů a založil s nimi kapelu.

Americká kapela si vybudovala za dobu své kariéry pověst hodnou metalových mágů. Metallica je známá pro originalitu skladeb, náročnější hudební kompozice a občasnou agresivitu, jež se v jejich hraní vyskytuje. Kapela tak ovlivnila mnoho současných hudebníků.

Nyní se Metallica chystá ukázat své umění také České republice. Koncert se koná k dvacátému výročí černého alba (oficiálně nazvaného Metallica), jež je považováno za průlomové. A na playlistu se objeví právě skladby ze zmíněné desky.

Metalová čtveřice vystoupí v Praze pod širým nebem v Synot Tip Aréně. Koncert bude zahájen 7. května v 17 hodin. Jako host vystoupí francouzská heavymetalová sestava Gojira. Cena lístků, které vám zajistí stát se svědky jedinečného koncertu, se bude pohybovat mezi 1490 a 2490 korunami. Předprodej bude zahájen 27. ledna v 9 hodin. Pro členy fanklubu bude předprodej zahájen již 24. ledna v 8 hodin, pro členy Klubu Live Nation se pokladny otevřou 26. ledna rovněž v 8 hodin.

Napsal(a):

Zanechat komentář