Mikoláš Růžička z Republic of Two pokřtí svůj sólový počin Doporučený

Jeden ze členů indie-folkového, Andělem ověnčeného dua Republic of Two vydal na podzim loňského roku sólové album s názvem Piano. Slavnostní křest však proběhne až nyní, a to 12. února za přítomnosti několika hudebních hostů.

Mikoláš Růžička Mikoláš Růžička Zdroj: archiv interpreta

Zpěvák a kytarista Mikoláš Růžička svou snově melancholickou nahrávku světu již představil. Počin, na němž se mísí jemná elektronika a zvuk akustických nástrojů, si však zaslouží i křest.

Mikoláš pro něj zvolil pražský Palác Akropolis a přizval si jako hosta svého kolegu z Republic of Two, Jiřího Buriana. Jiří v tento speciální večer vystoupí s Tadeášem Haagerem. Publikum si bude moci vychutnat jejich projekt One Bit Wonder. Zastoupení bude mít i ženská část hudebního světa. Reprezentovat je bude duo Káča a Sára v lese, tedy Káča Santrochová (Sant Roche) a Sára Vondrášková (Never Sol).

Během večera dojde ještě na jedno překvapení – premiéru Mikolášova videoklipu Waste of Time, který vznikl pod taktovkou režisérky a fotografky Bet Orten.

 

{soundcloud}https://soundcloud.com/mikol-r-i-ka/piano-land{/soundcloud}

 

Vstupenky na koncert je možné zakoupit v ceně 180 korun v kavárně Paláce Akropolis a v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream. V den koncertu se jejich cena zvedne na 200 korun. Velmi milou pozorností je Mikolášův dárek. Ke každé zakoupené vstupence totiž její majitel obdrží křtěné album Piano.

Album Piano, obsahující devět skladeb, natáčel Mikoláš Růžička ve svém domácím studiu a ve studiu Jábor. Zvuk podlehl umění Ondřeje Ježka. Na desce se rovněž podíleli baskytarista Štěpán Růžička (Republic of Two band), bubeník Jan Janečka (LUNO, Republic of Two band) a cellistka Terezie Kovalová (Vladivojna la Chia, Calm Season).

Další informace

  • Název akce: Mikoláš Růžička - křest alba Piano
  • Datum: úterý, 12 únor 2013
  • Místo: Palác AkropolisPraha
  • Cena: 180 - 200 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář