Moravia Music Fest láká na vokální skupiny i na polskou hvězdu

Mezinárodní hudební festival Moravia Music Fest se bude konat skoro dva měsíce. Během této doby představí různorodé umělce z oblasti jazzu. Návštěvníci se mohou již nyní těšit na vokální uskupení i sólová vystoupení zahraničních i tuzemských hudebníků.

Anna Maria Jopek Anna Maria Jopek Zdroj: oficiální stránky zpěvačky

Moravia Music Fest má za sebou již šest úspěšně absolvovaných sezón. Letošní ročník slibuje nový design festivalu i doprovodné akce, které proběhnou v ulicích Brna. „Po loňském velice silném ročníku, který měl základ v umělcích opravdu špičkového světového kalibru, jsem měl trochu obavy, zda se nám podaří do budoucna takto vysokou laťku udržet. S tématem JAZZ VOICES se nám ale dle mého názoru podařilo poskládat neuvěřitelně pestrý a posluchačsky atraktivní program,“ vyjádřil se k letošnímu programu ředitel festivalu Josef Buchta.

The King´s Singers vystoupí na zahajovacím koncertu v neděli 5. října. Tato Grammy oceněná skupina se věnuje interpretaci starších hudebních žánrů z období baroka či renesance. V průběhu kariéry ale do svého repertoáru přidali také jazzové melodie i ty popové. V kombinaci obou vlivů vznikla deska nazvaná The Great American Songbook, kterou představí právě na festivalu v prostorách brněnského Sono Centra.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Jazzové melodie se často nesou pouze v instrumentálních verzích a tento žánr si s nezpívanou formou bohatě vystačí. Ovšem opačné pojetí jazzu připraví americké kvarteto New York Voices, které přichystá vokální aranže skladeb barevným hlasovým pojetím. Na tomto koncertu se potkají společně s brněnským big bandem B-Side Band. Večer okoření také výjimečná událost křtu nového alba zmíněného big bandu. Kmotry nebude nikdo jiný než právě americké uskupení.

Jedna z nejvýraznějších pěveckých osobností jazzové scény ve střední Evropě (a nejen zde) je polská zpěvačka Anna Maria Jopek, jejíž melodie zpívané v polštině i v angličtině nadchnou nevtíravým přednesem a neotřelým hlasem i mnohé posluchače, kteří se v jazzové hudbě více orientují. Anna Maria však zpívá nejen v Evropě a ve Spojených státech spolupracovala s mnoha významnými osobnostmi současné hudební scény včetně Bobbyho McFerrina či Petera Gabriela, kteří její tvorbě skládají poklony. Mezi její nejznámější spolupráce patří rozhodně album nahrané s virtuózním kytaristou Patem Methenym. Na moravském koncertě konající se na státní svátek v pondělí 17. listopadu ji v Metro Muisc Baru na kytaru doprovodí Marek Napiórkowski a na flétnu Pedro Nazaruk.

 


Na festivalu s zazpívá také Peter Lipa či Mellody Makers Ondřeje Havelky. Třešničkou na dortu bude závěrečné vystoupení amerického vokálního uskupení Take 6. V Sono Centru vystoupí 30. listopadu. Take 6 vystoupí taktéž o den dříve, 29. listopadu, v pražském Lucerna Music Baru, což je speciální koncert konající se mimo Moravu.

Další informace

  • Název akce: Moravia Music Fest
  • Datum: neděle, 05 říjen 2014
  • Místo: různá místaBrno
Napsal(a):

Zanechat komentář