Postmodern Orchestra spolu s Yellowback zahrají v Café V lese

Dne 24. května byl odeslán první telegram na světě, narodil se Bob Dylan či královna Viktorie. Co je ale podstatnější, že ve stejný den vystoupí v Praze kapely Postmodern Orchestra a Yellowback, toho času čerstvé přírůstky berlínského labelu Fortschritt music.

Postmodern Orchestra Postmodern Orchestra Zdroj: facebook.com/pmo

Obě kapely spojuje především touha po vyjádření na hranicí vlastních hudebních možností. Nechodí jen tak kolem a netrousí klasické hudební postupy. Jde jim o progresivní pojetí hudby a jejich energická vystoupení jsou toho jen logickým důsledkem.

Jako na houpačce mezi organickou nespoutaností a orchestrálním ordnungem: Yellowback, ostřílená berlínská kapela ve složení bicí, basa, kytara, nahryzlé hliníkové jablko a tu a tam vícehlasý zpěv. Jejich hudba by se dala popsat jako fúze instrumentálního a klasického pop-rocku prošpikovaným Zappovskými zkratkami, zvukovými kolážemi a elementy funku, jazzu a soulu. Nekompromisně hrají tito tři muzikanti svou verzi 21. století. Yellowback se v České republice představí poprvé.

 

 

Naproti tomu skupina Postmodern Orchestra hrála v našich končinách již několikrát. Návštěvník jejich koncertů je konfrontován s živelnou tvůrčí energií, která se mísí s překvapivými hudebními momenty, kdy introvertnější klávesové pasáže gradují ve výbuchy energie. Sami tak dávají extravagantně nahlédnout do vlastního pojetí rock´n´rollu. Postmodern Orchestra je německo-česká instrumentální kapela mnoha tváří. Co skladba to příběh, portrét či prostě "jenom" hudba nabitá emocemi. Štětci jsou jim bicí, basa, kytara, klávesy a tu a tam zvuk z kouzelné stříbrné krabice, a barvami jako je jazz-rockový základ 60. a 70. let s funky, epické i lyrické hudební plochy, filmová hudba.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Konec konců se sami můžete přesvědčit o talentu mladých kapel z Německa, a to v sobotu 24. května v Café V lese. Postmodern Orchestra v Praze zakončí své mini turné, které bude obsahovat zastávky v Eberswalde (16. května), Berlíně (17. května), Greifswaldu (18. května). V pátek 23. května zahrají již v Česku, konkrétně v Liberci v klubu Had

Další informace

  • Název akce: Koncert PMO a Yellowback
  • Datum: sobota, 24 květen 2014
  • Místo: Café v lesePraha
  • Cena: 100 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář