Jazzová diva Dee Dee Bridgewater vzdá v Praze hold Billie Holiday

Do České republiky znovu přijede jazzová zpěvačka a držitelka třech cen Grammy Dee Dee Bridgewater. Konkrétně vystoupí v úterý 7. dubna ve Velkém sále Lucerny se svým programem k zatím poslední desce Eleanora Fagan: To Billie With Love From Dee Dee.

Dee Dee Bridgewater Dee Dee Bridgewater zdroj: pořadatel koncertu

Na desce vzdává hold svému velkému hudebnímu vzoru - Billie Holiday. „Tímto albem jsem vyjádřila obrovský respekt a obdiv zpěvačce, díky níž jsem se já i další mohly vydat na hudební dráhu,” dodává k desce zpěvačka. Dee Dee navíc ztvárnila Billie Holiday v divadelním představení Lady Day, které bylo uvedeno v letech 1986 a 1987 v Paříži a Londýně. Je rovněž držitelkou ceny Tony za nejlepší ženský muzikálový výkon ve vedlejší roli za ztvárnění Glindy v muzikálu The Wiz. „Podle kréda, že chci vždy jít dopředu, rozvíjet moji hudbu, nevracet se, výsledná nahrávka nezní jako představení Lady Day, ale nově. Vyzařuje lásku,” dodává k desce sama zpěvačka. 

 


Bridgewater letos oslavila šedesáté čtvrté narozeniny a své hudební dráze se věnuje již bezmála půl století, během něhož se dopracovala až do pozice jedné z nejlepších světových jazzových zpěvaček. Zatím poslední album Eleanora Fagan: To Billie With Love From Dee Dee není jediné v diskografii zpěvačky, na němž vzdává poctu velkým osobnostem světové hudby. V roce 1997 například vydala desku Dear Ella, které připomnělo Ellu Fitzgerald. V roce 1995 vzdala hold Horaci Silverovi na albu Love and Peace: A Tribute To Horace Silver a v roce 2002 uctila Kurta Weila na nahrávce This Is New.

„U alba Eleanora Fagan jsem chtěla, aby bylo jiné - modernější a oslavné, ne nahrávka, která je temná a patetická. Chtěla jsem, aby znělo radostně.” Pro bez pochyb skvělý hudební zážitek si můžete přijít v úterý 7. dubna do Velkého sálu Lucerny.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Zpěvačka u nás vystupovala již dvakrát, pokaždé s velkým úspěchem a pokaždé na festivalu Struny podzimu. Letos u nás poprvé zahraje samostatný koncert. Termín koncertu se změnil v průběhu posledního týdne před prvním avizovaným vystoupením zpěvačky, který měl původně být v neděli 23. listopadu. Vstupenky na tento výjimečný hudební zážitek jsou již v prodeji v síti Ticketpro - www.ticketpro.cz.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář