12.04.2012 19:00

Pražský Majáles představí silnou hudební sestavu

Královská obora Stromovka v pražských Holešovicích se už pomalu zelená jarem a pravděpodobně se již také těší na začátek měsíce května, kdy v ní proběhnou tzv. studentské oslavy jara - Majáles, ročník 2012.

V pořadí již deváté pokračování projektu Český Majáles na pražském území přiveze do stromovky vskutku vybranou společnost českého hudebního nebe. V hlavní den oslav, pátek 4. května 2012, se od 11. hodiny dopolední průběžně představí spousta oblíbených interpretů. České skupiny, jako jsou Wohnout, Vypsaná Fixa, Sto Zvířat, Tleskač, PSH, Fast Food Orchestra nebo UDG, doplní ještě slovenské Horkýže SlížeIné Kafe a Polemic. Ani to však není vše. Těmi největšími lákadly nezpochyby budou Mig 21, Nightwork, Monkey Business a Tomáš Klus.

Mig 21 je rocková skupina, která se v šoubyznysu pevně usídlila hned svým prvním albem Snadné je žít z roku 2001. Nejvýraznější postavou je zpěvák Jiří Macháček, jeden z nejoblíbenějších herců současnosti. Skupina nahrála řadu hudebních trháků. Namátkou hity Snadné je žít, Slepic pírka, Malotraktorem a z těch nejnovějších například Chci ti říct, úvodní song filmu Muži v naději. Mig 21 hraje české písně.

Monkey Business hrají od roku 1999 a zaměřují se na pop a funk. Skupina získala v historii spoustu hudebních ocenění, mezi ty nejvýznamnější patří cena pro skupinu roku, kterou Monkey Business získali v letech 2001 a 2009. Zpěváci Matěj Ruppert a Tonya Graves zpívají převážně anglicky.

Nightwork sebe sami prezentují jako zábavnou skupinu. V recesi velmi si libující partička vznikla v roce 2005 a tvoří ji více či méně známí herci, kteří mají vedle toho divadelního také talent hudební. V roce 2010 získali Anděla za skupinu roku. Nejvýraznější osobností skupiny je nejspíše zpěvák Vojtěch Dyk, který se v poslední době často objevuje i na stránkách bulvárního tisku. Z nejúspěšnějších hitů skupiny Nightwork zmiňme třeba Mája, Globální oteplování nebo Tepláky.

Čtěte také: Majáles se blíží. Studenti opět oslaví příchod jara

Tomáš Klus vtrhl na české hudební nebe jako kometa v roce 2007 s písní Dopis, díky které vyhrál soutěž Czechtalent. Tento bývalý úspěšný atlet (vyhrál zlatou medaili v moderním pětiboji - dorostenecké ME 2002) svůj obrovský talent nezapře. Texty i hudbu si většinou skládá sám a svými písněmi se dostal do srdcí nejen fanynek, ale i mnohých fanoušků. V roce 2011 získal 2. místo v Českém slavíku a v roce 2012 Anděla za zpěváka roku a jeho deska Racek se stala albem roku.

Pražský Majáles se rozhodně vyplatí navštívit, neboť za necelé tři stovky získáte odpoledne i večer plný zábavy a kvalitní muziky. Do 23. dubna lze lístky zakoupit v předprodeji za 299 Kč.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.