Selah Sue soulově rozvíří Roxy

Do Prahy se začátkem prosince navrátí soulová diva Selah Sue, která v roce 2012 již jednou vyprodala pražský klub Roxy. Letos opět zazpívá na stejném místě.

Selah Sue Selah Sue Zdroj: oficiální facebook

Belgická zpěvačka Selah Sue, vlastním jménem Sanne Putseys, sklidila svůj první úspěch hned s debutovým albem nazvaným dle jejího uměleckého jména. Desku vydala v roce 2011 a sympaticky se podílela na všech skladbách, některé z nich napsala zcela sama. Charismatický, netradiční a výrazný hlas se vyjímá v písních, které žánrově mísí R´n´B, soul a blue-eyed soul, ale třeba i prvky reggae, i jazzu, a stylově lehce připomínají tvorbu Amy Winehouse či Duffy.

Z alba Selah Sue vyšly do éteru hned čtyři singly – Raggamuffin, Crazy Vibes, This World, Summertime –, které se ihned uchytily na předních příčkách hitparád. Jako dítě však zpěvačka vůbec nesnila o tom, že by z ní jednou mohla být známá umělkyně. V průběhu dospívání ji však hodně ovlivnily nahrávky Lauryn Hill a Boba Marleyho a díky nim se sama začala věnovat hudbě. Skladby, které nazpívala, sdílela na sociální síti, a tak se její hlas dostal mezi větší množství lidí, ale také (a to především) zaujal producenty z nahrávací společnosti.

 

 

Blonďatá zpěvačka, která je také typická svým vyčesaným účesem, nyní vypustila do světa nový singl nazvaný Alone. Znovu její tvorbě vévodí hlas, žánrově se lehce přibližuje k popu a elektronickému zvuku.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Do pražského klubu Roxy zavítá pětadvacetiletá zpěvačka Selah Sue v neděli 7. prosince a zazpívá zde od osmi hodin večer. Lístky jsou k dostání v jedné cenové kategorii, a to za 690 korun.

Další informace

  • Název akce: Selah Sue
  • Datum: neděle, 07 prosinec 2014
  • Místo: RoxyPraha
  • Cena: 690 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář

?>