Selwyn Birchwood: I bez bot se hraje dobré blues

V rámci Prague International Bluenights vystoupí v již vyzkoušeném prostoru Vinohradského pivovaru americký bluesman Selwyn Birchwood. Tento kytarista slibuje na konec září pořádnou dávku blues.

Selwyn Birchwood Selwyn Birchwood Zdroj: bbkingblues.com

Slunná Florida je rodnou zemí Američana Selwyna Birchwooda, který nyní zastupuje mladou generaci blues, jelikož ve své tvorbě dokáže propojit klasické chicagské blues, soul i vypravěčský um typický spíše pro folk. Spolu se Selwynem přijede také jeho doprovodná kapela, která je složená z již ostřílených muzikantů. Za bicí usedne Curtis Nutall, baskytaru obstará Huff Wright a nečekaně pro blues zazní i saxofon v podání Regi Olivera.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Tento sympatický třicetiletý kytarista a zpěvák Selwyn, jehož poznávacím znamením je též to, že svá živá vystoupení většinou odehrává bosý, je nyní v hledáčku všech bluesových příznivců, jelikož se jedná o nadějnou vycházející hvězdu, která dokáže překvapit. Ne nadarmo letos získal ocenění Blues Music Award za nejlepší debut. Na kytaru se učil hrát od třinácti let a udává, že od útlého věku velmi obdivuje Jimi Hendrixe. A rozhodně nechybí ani hra na rezofonickou kytaru, kde ještě více vyznívá jeho syrový zvuk.

 

 

Poslední den měsíce září – tedy 30. ve středu od půl deváté večer – bude rozhodě patřit blues ve Vinohradském pivovaru. Předkapelou se pro tento večer stane bluesové power trio The Bladderstones. Ti slibují nekontrolovatelného kytaristu i bubeníka, který svůj nástroj rozhodně nešetří. Publikum naladí spíše na standardy, ale vystřídají je i texaským undergroundem. Vstupné na akci stojí 250 korun.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář