Southern Avenue poprvé navštíví Prahu

Na svém debutovém albu Southern Avenue z roku 2017 se stejnojmenné pětici z Memphisu podařilo zažehnout hudební revoluci. Jejich organická směs soulu, blues a R&B poukázala na různorodost jejich hudebních kořenů i oddanost zvolenému stylu. Nyní budou mít možnost i čeští posluchači slyšet tuto kapelu naživo.

 Southern Avenue Southern Avenue Zdroj: pořadatel koncertu

Southern Avenue jsou mladí a geniálně nadaní – přenášejí jižanské tradice do 21. století. Kytarový kouzelník Southern Avenue Ori Naftaly získal skvělou reputaci již v rodném Izraeli, později se spojil s memphiskou zpěvačkou Tierinii Jackson a její sestrou Tikyrou Jackson, která hraje v kapele na bicí. Skupinu doplňuje všestranný klávesák Jeremy Powell.

William Bell, držitel ceny GRAMMY, který hostoval při nahrávání jejich druhého alba Keep On, byl skupinou naprosto nadšen a považoval je za stoprocentní budoucí hvězdy. Hudební kritika ocenila jejich gospelem nasáklé R&B s rockovým cítěním. Debutové album Southern Avenue z roku 2017 bylo v následujícím roce oceněno prestižní cenou Blues Music Award za Nejlepšího nového umělce/album. Za své druhé studiové album Keep On získali nominaci na Grammy Awards v kategorii blues.

 

 

Na svém druhém albu Keep On, které vyšlo v květnu 2019, svou hudební vizi ještě rozšířili. Nyní Southern Avenue za něj získali nominaci na hudební cenu Grammy. Za to první získali Blues Music Award. A tato „hudební senzace“ právě oznámila, že se ve své premiéře představí i českému publiku a to 21. dubna 2020 v pražském Paláci Akropolis. S největší pravděpobností převezou i nový hudební materiál, který slibují na první polovinu roku 2020. 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář