Goose bojovali proti poloprázdnému Roxy. A zvítězili Doporučený

Belgická formace Goose dorazila do Prahy. Její hudba 2. března večer vybouchla v klubu Roxy. Energická kapela se skvělou show se však setkala se spíše prázdným než plným klubem.

Goose v Roxy Goose v Roxy Foto: Jakub Macháček, musicweb.cz

Electro rock v podání skupiny, která svou kariéru začínala na coverech legendárních AC/DC, české publikum poprvé ohromil na Open Air Festivalu v roce 2011. Od té doby se u nás Goose neukázali, a tak se na sobotní březnový koncert vážně těšili. Avšak nemilé překvapení přišlo ve chvíli, kdy přišli na pódium. Pod ním totiž nečekal jásající dav, ale hrstka electro fandů.

První tóny s plným zvukem přilákaly ke stagi ještě několik dalších jedinců, kteří doposud načerpávali energii u baru či na gaučích. Na hit Bring It on se veškeré složitější pohyby ustálily a přítomní se soustředili již jen na hudbu.

Goose na sobě nedali znát překvapení, že si je přišla poslechnout jen hrstka Pražanů, a na pódiu ze sebe vydali maximum. Dovezli svým posluchačům kvalitní dávku energie. Živý pohyb zpěváka střídal strnulý monumentální postoj. Goose zkrátka umějí předat skladbu nejen sluchu, ale také očím.

Podívejte se také na fotoreportáž Jakuba Macháčka

Během koncertu zazněly starší kousky z prvního i druhého alba. Goose jim však vdechli nový život, když jejich původní verze transformavali na tanečnější. Přeměny se dostalo například skladbě Synrise. Také British Mode nebo Black Gloves ze sebe sršely více energie než obvykle.

Vše bylo umocněno dokonalou světelnou show, která v jistých ohledech předčila i hudbu. Více než pětadvacet reflektorů různých barev se zabodávalo do prostoru snad ve všech směrech. Nasvícené pódium vypadalo jako pekelná jeskyně. Světla kopírující rytmus dokázala taneční hudbu povznést na jedinečnou vizuální show. Vytknout by se dalo snad jen to, že reflektory často zamířily i na posluchače, jejichž oči se z toho musely vždy pár sekund vzpamatovávat.

 

 

Poměrně vlažné publikum ale ne a ne začít tančit. Jejich pohyb se omezoval na kývání hlavou a jemné podupávání. Goose ho přesvědčili až hitem Can’t Stop Me Now. Jakmile zazněly první tóny, lidé jako by se probudili z tvrdého spánku. Všechna těla se přesunula blíže k pódiu, nohy se začaly hýbat bez ohledu na to, co si o tom myslel mozek, ústa se otevřela a začala zpívat. Konečně přišla koncertní atmosféra. Roztančený zpěvák se už nemusel bát namířit mikrofon na fanoušky či přítomné roztleskat.

Kromě již zmíněných skladeb zazněly také počiny z poslední vydané desky Control Control Control. Jejich pevný rytmus přímo přeplněný zvukem syntetizérů se zarýval pod kůži a nutil bít srdce ve stejných intervalech. Goose předvedli hodně intenzivní vystoupení. Do budoucna snad lze jen doufat, že si jejich tvorbu přijde poslechnout více fanoušků.

Napsal(a):

Zanechat komentář