SuperStar 2013: Divadelní maraton odstartoval v čele s Veronikou Stýblovou

Všechny castingy mají soutěžící i diváci za sebou. Ti nejhorší zpěváci se vrátili domů a stovka nejlepších se utká ve třech kolech v divadle. První zpěváci odzpívali pouze za doprovodu klavíru.

Divadelní kola začala Divadelní kola začala Zdroj: facebook.com

Nová éra pokračuje. SuperStar 2013 se konečně přesunula do divadla. Právě zde bude naposledy rozhodovat porota. Poté už budou osudy zpěváků pouze v rukách diváků.„Tady se bude potit krev,“ uvítal soutěžící Paľo Habera. Otázkou zůstává, kdo vypotí krve více. Soutěžící, kteří před sebou mají pernou práci, nebo porota, která bude muset vytrpět ještě pěkných pár hrůzostrašných výkonů?

Porota měla jednoduchý cíl: vybrat padesát postupujících. Stovka se rozdělila do několika skupin a začaly se sekat hlavy. Někteří soutěžící byli vyslyšeni a museli počkat na ortel, jiní byli okamžitě posláni domů. Byla zde ale i třetí možnost. A to postoupit rovnou do dalšího kola bez přezkušování u piana. Postup do Dlouhé cesty tak znamenal pro pár šťastlivců den odpočinku.

Přečtěte si také, jak vypadal poslední castingový sestřih

Jako první se představila Sabina Křováková se svým hlasem jako zvon. Následovaly ji Adéla Michálková, Jakub Zvak a další. Před porotou i před svými kolegy musel zazpívat každý. Výkonem ale vynikl až Štefan Pčelár, který zazpíval Ain‘t No Sunshine. Jeho barva hlasu i intonace se porotě zalíbily natolik, že byl rovnou poslán na začátek Dlouhé cesty.

Pozornost si zasloužila i Dominika Klempárová, která byla při castingu kritizovaná za svou image. Vizážisté ale zapracovali a Dominika v nových šatech úplně rozkvetla. Přesto byla ale zařazena do skupiny, která si svůj ortel měla teprve vyslechnout. Poprvé měli diváci možnost slyšet Michaelu Tučkovou, kterou porota pustila do divadla jen proto, že jí její kamarád slíbil za proslavení sňatek. I ona ale musela na čekací listinu.

Druhá skupina měla u postupu jen dvě možnosti – buď postoupit do druhého kola, nebo úplně skončit. Tereza Mandzáková zazpívala dobře, a tak ji poslala porota dál. V jejích stopách šly další dívky. Jacqueline Kahlová, Virgínia Buberníková, Ľubomíra Hanušinová, Andrea Sulovská a Kristýna Šebíková. Svým výkonem nepřesvědčila Helena Doubravská.

 

 

Poslední skupinu odstartoval výkon Martina Holubce. Jeho poněkud vlažný projev vystřídal Adam Kukačka a svým zpěvem roztančil snad všechny soupeře. Jeho rock’n‘roll byl velmi příjemným poslechem. Na Dlouhou cestu se ale vydal až Martin Šafařík. Metalový fanoušek Aleš Petrželka poněkud překvapivě zvolil píseň Louise Armstronga What a Wonderful World. Jeho metalová verze, co se týče projevu, nic moc neukázala, ale „normální“ zpěv byl katastrofální. Lze jen hádat, proč ho porota neposlala rovnou domů.

Poslední skupina se skládala ze zahraničních účastníků SuperStar, respektive z účastníků s exotickými kořeny. Thanakrit Srisuwan zazpíval kousek od Maroon 5 Moves like Jagger. A i když byl jeho zpěv poněkud komický, porota ho pustila dál. Meng Shuai Fei ze zpěvu rovněž nic moc nepředvedl, ale i on dostal zelenou. Úkol zazpívat jakýkoli počin od Depeche Mode? I s tím se soutěžící Ilya Gorbatov setkal. Za svou snahu byl odměněn pozvánkou k pianu. Úžasné kouzlo předvedla mladá Skotka Jill MacDonald. Přesvědčivě působil i Nathael Luciano Tsimbazafy. Oba proto byli nasměrováni do dalšího divadelního kola.

Daniel Šmidák svým zpěvem otevřel výkony poslední skupiny. Jeho interpretace Erica Claptona nebyla špatná, avšak Dlouhá cesta čekala až na výkon Karolíny Vrbové. Prostor dostal také Pavel Malina, který na castingu rozplakal Ewu Farnou. Ondřej mu naopak řekl, že v divadle nejspíš skončí. A jeho předpověď se potvrdila. Vladimír Kucharovič, herec a barman, v divadle pěkně potrápil mikrofon. Jeho zpěv přímo tahal za uši. Porota si ale jeho výkon ještě chtěla nechat projít hlavou.

Otevřená ústa, vyvalené oči a mrazení v zádech způsobila Veronika Stýblová, která zazpívala Listen od Beyoncé. Sebevědomý projev a zajímavá barva hlasu příjemně uzavřely první prosévání.

 

 

Poté už padaly hlavy. V roli kata se neobjevil jen Paľo, ale i Ondřej s Ewou. Postoupilo jen padesát talentovaných. Pro ně bylo připraveno deset hitů. Pět pro dívky, pět pro chlapce. Nikdo z nich si však nemohl vybírat, písně totiž byly každému jménu přiděleny. Výběr písně, naučení textu, korepetice u piana, šedesát minut. To byla nová výzva pro budoucí SuperStar.

Wherever You Will Go (The Calling)

Jako první se představili pánové, kteří zpívali píseň Wherever You Will Go z dílny The Calling. Mírně rozpačitý výkon předvedl Jan Zamec. Možná to bylo způsobeno tím, že si píseň nechal zahrát o několik tónů výš, než je originál. Jisté záchvěvy kvality bylo ale možné zaslechnout v refrénu. Mnohem příjemnější a sebevědomější zpěv předvedl Mário Bendík. Na pódiu byl jako doma, choval se velmi přirozeně.

Voda živá (Aneta Langerová)

Interpretovat jednu z předních českých zpěvaček není žádný med. Své o tom vědí Kristýna Šebíková i Monika Kučerová. Také Adéla Michálková, která na castingu nepůsobila pražádným zajímavým dojmem, se s písní musela poprat. V divadle ale předvedla velmi hezkou barvu hlasu a hudební cítění. O trochu jemnější verze byla ke slyšení z úst Natálie Kubištové, jejíž výkon ocenil především Paľo Habera.

Zapomenutý text, špatný rytmus, jiná melodie. S tím vším se museli zpěváci poprat. Někoho rozhodilo piano, jiní byli nervózní ze svých kolegů či z kamery. Porota ale byla neústupná a i přes nespornou únavu se ve zpěvu pokračovalo. 

03 03 2013 SS divadlo 50
You are so Beautiful (Joe Cocker)

Legendrání píseň, která si díky své melodičnosti vysloužila již mnoho předělávek, si zasloužila vložit do zpěvu cit a něhu. To se povedlo Nathaelovi Lucianovi Tsimbazafyovi. Také Adam Kukačka zazpíval skladbu neskutečně jemně. Jeho projev byl příjemný pro uši. Člověk mu věřil každičké zazpívané slovo. Při jeho zpěvu by snad roztál i sníh na špičce ledovce. Exotičnost se blýskla v projevu Thanakrita Srisuwana.

Si sám (Tina)

Skladba někdejší moderátorky pěveckých soutěží Si sám nebyla příliš tvrdým oříškem. Andrea Sulovská, Zuzana Selecká, Lucia Adamovičová i Romana Hlobeňová si s ní poradily bez větších problémů. Holkám zkrátka sedla.

Too Close (Alex Clare)

Že je Too Close vskutku těžká píseň, dokázal svým výkonem Matěj Dotřel. O maličko lepší se zdál být úryvek ze zpěvu Vladimíra Kucharoviče, jehož hlas zněl v oné poloze docela zajímavě. Jedničku by si zasloužil ale snad jen zastřený hlas Jaroslava Smejkala. „Tohle byl doposud suverénně nejlepší výkon. Smekám před tebou,“ nešetřil chválou Paľo.

Inzerát (Kryštof)

Jedna z nejúspěšnějších skladeb současnosti dostala pěkně na frak. Špatné tóniny, nevydařený rytmus, falešný zpěv. S tím vším se museli vypořádat Vojtěch Zakouřil, Petr Marek i Daniel Šmidák. Z dobrých zpěváků se staly trosky. „Krajčo zničil SuperStar,“ neodpustil si Ondřej komentář.

 

 

Stronger (Kelly Clarkson)

Kristína Barkociová, Michaela Hadrbolcová a Sabina Křováková se doslova praly s hitem Stronger. Jejich výkony byly přinejmenším rozpačité, jako by žádná z nich neměla takový hlasový fond jako Kelly Clarkson.

Bozk (IMT Smile)

Martin Holubec si posadil skladbu Bozk velmi nízko. Výkon tím však příliš neutrpěl. Martin dokonce komunikoval se svými soupeřkami jako s publikem. Na pódiu působil velmi klidně a přirozeně. Zato Karol Komenda příliš nenadchl. Sametový hlas předvedl až Tomáš Sučik. Píseň prožíval tak akorát, nebyl chladný, ani nic nepřehrával. Vydařený výkon.

Girl on Fire (Alicia Keys)

Poslední skladbou byla jedna z nejlépe hodnocených písní současnosti z pera Alicie Keys. Girl on Fire je těžká a vyžaduje nejen soustředění, ale také pevný hlas. Porotu se snažily přesvědčit Adela Husárová, Jacqueline Kahlová i Virgína Buberníková.

03 03 2013 SS Veronika StyblovaUspokojení ale přišlo až ve chvíli, kdy se na pódiu objevila Veronika Stýblová. V jejím podání píseň konečně vyzněla. Veronika předvedla skvělý výkon, pevný hlas a jistotu. Osmnáctiletá zpěvačka by klidně mohla být oceněna za suverénně nejlepší ženský výkon soutěže. Nechyběl ani obdiv kolegů, kteří ji odměnili potleskem vestoje.

Po padesáti odzpívaných písních mohla porota nechat odpočívat své uši. Avšak čekal na ně ještě poslední nelehký úkol, vybrat čtyřicet nejlepších, kteří postoupí do druhého divadelního dne. Soutěž museli opustit Ilya Gorbatov, Jan Šenkapoul, Vojtěch Zakouřil, Aleš Petrželka, Dominika Klempárová, Jill MacDonald, Adela Husárová, Nela Doležálková, Michaela Hadrbolcová, Andrea Sulovská, Romana Hlobeňová a Veronika Adamičková.

Příští týden se nejlepší čtyřicítka utká v párech, které určí porota. Těšit se můžeme na poměrně zajímavé duety.

Napsal(a):

Zanechat komentář