No Heroes a Kofe-In rozehřáli Palác Akropolis

Není to překlep, i když slovo rozehráli by se dalo samozřejmě použít také. S pomalu přicházející zimou se však hrstka věrných pražských milovníků zábavy a dobré hudby mohla v Paláci Akropolis zahřát díky rytmům berounské kapely No Heores a opavských Kofe-In.

Jan Kunze, zpěvák kapely Kofe-In Jan Kunze, zpěvák kapely Kofe-In Marie Kozmová, MusicWeb.cz

Na osmou hodinu večerní plánovaný začátek produkce byl dodržen takřka na minutu. Vzhledem k nevelké návštěvě odpadly i obvyklé fronty u vstupu a šaten, takže několik desítek vyznavačů alternativního rocku bylo v sále Paláce Akropolis již připravených i u baru obsloužených.

Jako první do toho hrábli No Heroes, kteří zahráli většinu singlů z alba Heart One. Zazněl rovněž jejich nový počin s názvem Best Friend. Na této partě posluchače zaujme nejen mnohdy velmi vkusné zakomponování klávesových melodií, ale především hlas zpěváka, který má, coby rodilý Američan, skvělou angličtinu, jež se krásně poslouchá. Zpěvák Thomas Klika je proto takovou třešničkou na dortu celé téhle party. Vystoupení nehrdinů zabralo klasickou hudební hodinku, a příjemně tak připravilo sluchovody přítomných diváků na druhou kapelu.

 

 

Kofe-In nastoupili na pódium pár chvil po deváté hodině a lidem pod ním vrátili provozní teplotu především hitem Levituju, který se těší obrovské oblibě projevující se především rozhýbáním i jinak pasivních sledujících. Nechyběly singly jako Harpyje, nejznámější Kladu tě na vodu nebo Černá duše, při níž se každý posluchač na chvilku stane nenapravitelným.

Podívejte se také na fotoreportáž Marie Kozmové

A protože kytarista Kofe-In, řečený Laco, měl tohoto večera narozeniny, nechal mu zpěvák Honza Kunze celým sálem zapět tradiční Hodně štěstí, zdraví... Laco byl hned poté přímo na pódiu obdarován opravdu lákavě vypadajícím dortem. Narozeninová vsuvka však nebyla největší originalitou večera. Tou totiž byly hned tři nové písně, které Kofe-In zařadili poprvé právě do svého akropolského setlistu. Z nich především píseň Až přijde čas má jistě nakročeno stát se hitem hitparád českých rádií.

 

 

Po další hudební hodince byla jako poslední píseň večera zahrána Sebe mi dej z alba Osobní vesmír. Publikum však konec nepřipustilo, a tak přišel přídavek ve formě singlu Jediná z nového alba Libertin. K této povedené prácičce Kofini právě nahrávají videoklip. Máme se tedy jistě nač těšit.

Prvotní zklamání z nepochopitelně mrzké návštěvy přešlo do akustické euforie, která je na podobných akcích zvykem. Celý večer mohli přítomní zakončit rozhovorem s oblíbenými zpěváky a kytaristy přímo v dnes již k tomuto účelu profláknutém baru pod schodištěm.

+ menší návštěva (z důvodu rychlé obsluhy)
+ nové singly od obou kapel
+ poměr cena/výkon
- menší návštěva (z důvodu nedocenění významu akce)

Napsal(a):

2 komentáře

Zanechat komentář

?>