úterý, 20 srpen 2019 18:00

Behemoth vydali klip k skladbě Sabbath Matter

Napsal(a)
Behemoth jsou autentičtí a stále dokáží šokovat nejen svými děsivými videoklipy. Behemoth jsou autentičtí a stále dokáží šokovat nejen svými děsivými videoklipy. Zdroj: oficiální stránky kapely Behemoth.

Poslední album polských Behemoth I Loved You at Your Darkest je již nějaký ten pátek venku. Videoklip ke skladbě Sabbath Matter desku opět oživuje.

Behemoth jsou možná nejznámější extrémní metalovou kapelou, a to i pro metal neposlouchající společnost. Videa plná krve, násilí, temnoty a satanistických výjevů stále šokují věřící i nevěřící jedince a uspokojují fanoušky extrémního metalu. Odkazy z bible či mytologií různých starých civilizací jsou častým tématem textů, které frontman Nergal píše.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Jinak tomu není u skladby Sabbath Matter, ve které Nergal prokazuje úctu bohyni Hekaté, která byla v řecké mytologii považována za patronku cest, porodů, bohyni měsíce, podsvětí, ale též za čarodějnici. V klipu mimo kapely vidíme již zmíněnou Hekaté, která z těl vysává duše, zvrací krev a dává ji pít svázaným lidem. Příběhem prochází i kreatura s hřeby zatlučenými v hlavě a očích. Zde se Nergal inspiroval prací mexického umělce Emila Melmotha, jehož webový profil stojí za navštívení. 

Zkrátka videoklip je opět kvalitní a bohu(ne)libá podívaná. Behemoth perfektně zvládají nejen hudbu a image, ale právě i vizuálnost zla a temnoty ve svých videoklipech. 

Další články

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně

  Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně. Očekávaný čas akcí a slev je tady. Pokud hledáte nová sluchátka nebo reproduktory, nastává ideální doba ke koupi. Vybíráme pro vás momentálně ty nejzajímavější kousky od Mobil Pohotovosti. Z čeho můžete vybírat?

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };