28.10.2012 7:00

Clou pokřtili nové album ve tříčlenné sestavě. Pavel utekl do Austrálie

Clou pokřtili nové album Old Dogs New Tricks Clou pokřtili nové album Old Dogs New Tricks Zdroj: Bontonland

Avizované album českých rockerů Clou se již uvelebilo na pultech prodejen s hudebními nosiči. Deska Old Dogs New Tricks vznikla po čtyřleté studiové odmlce, aby nyní dobyla českou scénu. Kluci desku v pražském Bontonlandu pokřtili a představili tři kousky, které na ní její majitelé najdou.

Čtvrté studiové album kapely Clou vznikalo dlouhou dobu, avšak výsledek by měl stát za to. Pánové si ji vyšperkovali do posledního detailu. O produkci se postaral kytarista Pavel Bureš. Jaké celé album je, popsali Clou jednoduše: „Na Old Dogs New Tricks jsme se částečně vrátili k poctivě napsaným písničkám. Nedali jsme prostor experimentům, chtěli jsme svěží zvuk a energii, kterou nám půjde bez problémů předat divákům na koncertech. A to se nám, velkou zásluhou Pavla, snad podařilo.“

Přečtěte si více informací nejen o vzniku desky v rozhovoru s Clou

Ve středu 24. října se pražský Bontonland proměnil v dějiště uvedení desky do společnosti. Kmotry se stali Hynek Toman, kytarista Support Lesbiens, a Ecson Waldes ze studia Biotech. Oba pánové mají totiž na vzniku nové desky také svou zásluhu.

Během slavnostního dne Clou zahráli tři nové skladby, pro jejichž prezentaci zvolili akustickou formu pouze se dvěma kytarami. Kluci se totiž objevili pouze v tříčlenné sestavě. Chyběl již zmíněný Pavel Bureš. „Jen co album dokončil, odjel Pavel se svojí přítelkyní a naší basistkou do Austrálie. Na koncerty si ještě jednoho kytaristu a baskytaristu samozřejmě přizveme, ale oficiálně už zůstaneme ve stávající trojici Lukemo-Rae-Petrock, ve které jsme Clou založili,“ vysvětluje kapela.

 

 

Během křtu zazněla například skladba 1000, k níž se začne během několika následujících dní natáčet videoklip, a došlo také na autogramiádu. Nyní se však Clou připravují na velké koncertní křty, které se chystají pro Prahu na 6. prosinecLucerna Music Baru a na 15. prosinec pro Brno a tamní Metro Music Bar. Kluci si na přípravě dávají opravdu záležet a vzkazují, že to bude stát opravdu za to.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.