Předprodej na festival Prague Proms zahájen

Festival Prague Proms zahájil předprodej lístků na svůj již devátý ročník. Diváci se navíc mohou těšit na putovní jazzový klub s názvem The Loop a na - z minulého ročníku osvědčený - koncert pod širým nebem přímo na Václavském náměstí, který celý festival odstartuje.

David Lomelí a Wynton Marsalis David Lomelí a Wynton Marsalis Zdroj: oficiální web umělce

Letošní ročník bude probíhat od 16. června do 20. července a organizátoři festivalu nám nabídnou dvacet jazzových i klasických koncertů. Na zahajovacím koncertě zazní hollywoodské filmové melodie pod taktovkou dirigenta Jana Chalupeckého.

Čtěte také: Dvě podoby české jazzové skupiny Limbo

Nově přidaným vystoupením je klavírní recitál Lenky Korbelové, který se uskuteční 28. června v Lichtenštejnském paláci. Mezi hlavní hvězdy Prague Proms 2013 bude patřit mexický tenorista David Lomelí nebo americký jazzový trumpetista Wynton Marsalis. Pro návštěvníky bude určitě rovněž atraktivní program výše zmíněného jazz klubu s názvem The Loop.

 


„Myšlenku na vlastní jazzový klub nosíme v hlavě už dlouho. Bohužel u nás pro něj zatím nejsou odpovídající stálé prostory. Proto bude značka The Loop Jazz Club označovat pohyblivý klub. Pro letošní rok to bude Divadlo Hybernia a dál uvidíme,“ vysvětluje Jan Hasenöhrl.

Organizátorem celé akce je Český národní symfonický orchestr. Inspirací pro uspořádání festivalu Prague Proms byl festival BBC Proms, který se každoročně pořádá v londýnské Royal Albert Hall.

Vstupenky na letošní ročník se dají zakoupit přes oficiální stránky v sekci program.

Napsal(a):

Zanechat komentář

?>