VOXEL vystoupí na NEXT Festu On The Road

Mladý český zpěvák VOXEL, který nedávno nadchl český hudební éter singlem V síti, je jedním z úspěšných absolventů televizní soutěže Talentmania a sám o sobě říká, že chce dělat mainstream s nadhledem, který se naučil v undergroundu.

VOXEL VOXEL Foto: David Turecký

Ogranizátorům nevšedního NEXT Festu, jenž je letos rozdělen na několik cestovních festivalů ve Středočeském kraji a s pozdějším letním vyvrcholením v Praze, se podařilo k již zvěřejněným kapelám, jimiž jsou Eddie Stoilow a Kofe-In, pro první On The Road do Kralup nad Vltavou získat právě i Vaška Lebedu alias VOXELa.

Čtěte také: NEXT Fest 2012: Unikátní projekt festivalu startuje v Kralupech

VOXEL, vlastním jménem Václav Lebeda, se narodil před devatenácti lety v Čeladné a byl už od mlada hudebně založen. Hrál postupně na příčnou flétnu, klavír a elektrickou kytaru. Již ve třinácti letech založil punkrockovou kapelu Burnout, s níž objížděl zábavy. V roce 2010 však kapelu střídá sólová dráha a VOXEL se dostává až do vydavatelství Championship Music. Ke spolupráci byl osloven i Xindl-X a hned první singl V síti, utahující si ze všech virtuálních hrdinů a chytráků, se stává úspěšným hitem.

„Chtěli jsme nějak oživit prostor mezi vystoupením kapel Kofe-In a Eddie Stoilow, a jsme moc rádi, že nám v síti uvízl zrovna VOXEL. Myslíme si, že svým trošku ironickým přístupem oživí atmosféru a udrží lidi v tom správném napětí,“ řekli organizátoři NEXT Festu.

Napsal(a):

Zanechat komentář