Aerodrome festival si připravil úžasnou podívanou pro fanoušky mnoha hudebních stylů Doporučený

Na letošním Aerodrome festivalu se představí hvězdy jako Nine Inch Nails, Limp Bizkit, Parkway Drive nebo třeba populární rapper Wiz Khalifa. Festival se tentokrát koná v Panenském Týnci a bude trvat tři dny.

Kapela Nine Inch Nails se představí na festivalu Aerodrome. Kapela Nine Inch Nails se představí na festivalu Aerodrome. Zdroj: Officiální stránky kapely Nine Inch Nail

Festival Aerodrome je festivalem, který pravidelně zve ty nejznámější interprety rocku, metalu a hip hopu. Minulé ročníky jsou toho důkazem. Mimo jiné sem zavítaly kapely Metallica, Korn, Avanged Sevenfold, Linkin Park, Bring Me the Horizon, Simple Plan nebo třeba rapper Machine Gun Kelly.

Letos se festival přesouvá z letiště Letňany v Praze do Panenského Týnce. Festival již nebude jednodenní a navíc nabídne účastníkům možnost kempování. V minulosti se pořadatelé potýkali s limitem nočního klidu, který je ale v Panenském Týnci nebude omezovat, a tak mohou koncerty trvat až do časných ranních hodin. Na festivalu by mělo vystoupit třicet interpretů.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Letošní ročník bude festival rozdělen na dvě pódia. První pódium bude věnováno zástupcům popu, indie, hip hopu a elektroniky. Hlavním headlinerem festivalu, který se na první scéně představí, jsou legendy z Ohia Nine Inch Nails v čele s Trentem Reznorem. Trent s kapelou zvládl za třicet let existence kapely zahrát na stovkách pódií a polovinu z nich zničit či natočit dvanáct alb. Poslední dvanácté Add Violence vyšlo v loňském roce a bylo kritikou i fanoušky velmi dobře hodnoceno. Industriální zvuk této kapely je velmi specifický. Mezi nejznámější hity kapely patří Closer nebo Hurt, píseň, kterou v roce 2003 nahrál jako cover i Johnny Cash.

Dál se na tomto pódiu představí rapper ze Severní Dakoty Wiz Khalifa, který buduje svou kariéru od roku 2005 a patří k nejpopulárnějším umělcům rapu, a dále i rapper Macklemore, který byl v lednu roku 2014 oceněn cenami Grammy. Čtvrtá hvězda první scény bude odtajněna již brzy.

Druhé pódium bude patřit příznivcům rocku a metalu. Představí se zde Limp Bizkit, kteří již na Aerodromu hráli v roce 2014. Limp Bizkit patří asi k nejpopulárnějším umělcům první vlny nu-metalu, spolu s Deftones nebo třeba Korn. Kapela se stala populární díky setkání zpěváka Freda Dursta s kapelou Korn, když se její členové nechali od Dursta tetovat. Durst jim dal demokazetu jeho kapely a za nějaký čas se mu ozval producent Ross Robinson a nabídl Limp Bizkit spolupráci. Stali se tak nejpopulárnější kapelou svého žánru. Zažili spoustu úspěchů, ale taky krachů. Ten nejhorší moment kapely přišel v roce 1999, kdy na festivalu Woodstock zahráli Limp Bizkit píseň Break Stuff a zřejmě na popud textu této písně vypálili fanoušci celý areál. Doufejme, že se se historie nebude opakovat.

Další kapelou, která se představí na tomto pódiu, budou Stone Sour v čele s Coreyem Taylorem. Kapela vznikla již v roce 1992, ale Corey a kytarista Jim Root od tohoto projektu upustili v roce 1997, když se stali členy Slipknot. Stone Sour začali po roce 2000 opět zkoušet nový materiál a debut Stone Sour vyšel v roce 2002. House of Gold and Bones, deska o dvou částech, se stala velmi úspěšnou a oceněnou několika cenami. Poslední deska Hydrograd (2017) byla též velmi úspěšná a kapela je ještě stále na velkém turné. Tak snad si Taylor udělá brzy čas i na nové album Slipknot.

Dál se zde představí Britové Bullet for My Valentine. Existence této velšské kapely sahá až do roku 1998, ale debut The Poison vyšel až v roce 2005. Kapele se stala velmi úspěšnou a byla označena za nejpopulárnější kapelu Velké Británie od dob Iron Maiden. Žánr metalcore, kde se prolíná melodický zpěv se screamem, je pro tuto kapelu typický. Matthew Tuck je zpěvák s mocným hlasem a spolu se svou kapelou jistě v Panenském Týnci předvede skvělou show.

Parkway Drive je australská metalcorová kapela, která se z hlubin undergroundu prokopala až na povrch slávy a dnes patří k hlavním hvězdám festivalů. Debut Kill with a Smile vyšel v roce 2006. Parkway drive připravují šestou studiovou desku, která vyjde během tohoto roku. Jejich show je plná efektů a pyrotechniky. Parkway Drive byli také označeni za nejlepší koncertní kapelu svého žánru.

Poslední zatím zveřejněnou kapelou jsou Hollywood Undead, kteří mají u nás velmi silnou fanouškovskou základnu. Jejich písně jsou kombinací rapu a metalu. Takže by se dalo říct, že jsou to odchovanci Limp Bizkit, se kterými se na tomto festivalu potkají. Svůj styl označují za takzvaný rapcore a kapela aktivně funguje od roku 2005. V tomto roce vyšel debut Swan Songs. Kapela se stále skrývá za svými maskami a jejich vystoupení jsou velkým zážitkem.

I když ještě všechny kapely nejsou uveřejněny, je už teď Aerodrome festival velkým lákadlem pro fanoušky různých stylů hudby. Prolnutí rocku, metalu, elektroniky a rapu je velmi zajímavé, především v dnešní době, kdy mladé kapely tyto styly kombinují. V každém stylu se dá najít skvělá hudba. Na Aerodromu rozhodně.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář