11.06.2013 7:00

Ane Brun jako femme fatale v Paláci Akropolis

Koncertní série Femme fatale, která odstartovala 9. dubna vystoupením švédské zpěvačky Anne von Hausswolffové v kině Aero, bude pokračovat 22. října v pražském Paláci Akropolis. Tentokrát koncertem norské zpěvačky a kytaristky Ane Brun.

Cyklus klubových koncertů Femme fatale je zaměřen na talentované umělkyně ve světě současné alternativní hudby. Jeho úmyslem je nabídnout publiku kvalitní hudební zážitek a představit velké hlasy, z nichž některé do Čech zavítají zcela poprvé.

Mluvíme o zpěvačkách, které se nijak nepodbízejí, ale naopak si člověka získají svým originálním hudebním projevem i vystoupením, kouzlem osobnosti a přirozeností. Seveřanka Ane Brun není v České republice příliš známá, ale ve světě je velmi oblíbená a získala již řadu ocenění, především tři norské ceny Grammy.

 

 

Tato něžná blondýnka s krásným hlasem během deseti let na hudební scéně vydala šest alb,2013 06 08 anebrun.jpg
založila vlastní hudební vydavatelství Balloon Rangers Recordings a zazpívala si s řadou vynikajích hudebníků. Mimo jiné hostovala na desce švédských Koop. Je to právě její hlas, který zní skladbou Koop Island Blues.

Ane oslovovala významné umělce, které obdivovala a kteří ji inspirovali. Natočila s nimi celé album duetů, které vyšlo - jak jinak než pod názvem Duets. Se skupiou Madrugada nazpívala píseň Lift me, za níž obdržela další norskou Grammy.

Hudba Ane Brun vychází z folkových balad a lehkého soulu. Přestože je velmi jemná, nese v sobě zároveň něco tajemně temného. Stejně tak je tomu i u skladeb jejího posledního alba It All Starts With One.

 

Čtěte také: Benefiční koncert na podporu klubu Jazz Dock

 

Jako speciální host spolu s Ane vystoupí švédská jazzová skupina Tonbruket. Koncert začne v půl osmé večer. Vstupenky můžete zakoupit v sítích Ticketpro, Ticketportal nebo v pokladně Paláce Akropolis.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.