Americký zpěvák a kytarista, Robert Cray, přichystá na své říjnové vystoupení v Praze nejen starší skladby z průběhu své kariéry, ale také nově nahrané kousky z alba Nothin but Love.

Původně student architektury z amerického státu Georgia se v mládí přeorientoval na hudbu. Dnes devětapadesátiletý muzikant nejprve přičichl k rockové hudbě, ale poté se přiklonil k bluesové, dle svých hudebních vzorů včetně Muddyho Waterse či Freddieho Kinga.

Debutoval v roce 1980 a od té doby se řadí mezi kytaristy, kteří znovu pozdvihli blues k širšímu publiku v době, kdy o podobnou hudbu zájem upadal. Nyní Robert Cray patří mezi nejlepší kytaristy, aktivně koncertuje a hostuje různým známým muzikantům. Minulý rok byl uveden do Bluesové síně slávy.

Přečtěte si také: Na podzim vystoupí v Praze král britského blues, John Mayall

Muzikant v Praze již jednou vystoupil. Zahrál jako předskokan bluesovému mágovi Ericu Claptonovi v roce 2006 na jeho úplně prvním koncertě v Praze. Dokonce si na pódiu zahráli spolu. Robert si několikrát zahrál také na Claptonově bluesovém festivalu Crossroads. Výdělek z této události jde vždy na protidrogovou léčebnu Crossroads na ostrově Antigua, kterou založil samotný Eric.

 

 

Legendární kytarová ikona a pětinásobný vítěz cen Grammy, Robert Cray, vydá již 27. srpna v Evropě (28. srpna v USA) šestnácté studiové album s názvem Nothin but Love. Na albu si společně s Robertem zahráli klávesista Jim Pugh, bubeník Tony Braunagel a baskytarista Richard Cousins. Robert se soustředil především na kytarová sóla, album se nahrálo dle slov kapely velmi rychle a všichni jsou s výsledkem spokojeni. Do studia přišli s několika dobrými skladbami, které dotáhli a samotný bluesman, který byl ve studiu zpočátku nervózní, je nyní šťastný. Hudebním producentem alba se stal Kevin Shirley, který spolupracuje s bluesovým kytaristou Joem Bonamassou či kapelami Led Zeppelin a Iron Maiden.

Nejen nové skladby zahraje kytarista před českým publikem v pondělí 8. října od 21 hodin v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky na stání stojí 750 korun, k sezení na balkóně 990 korun. Koncert bude součástí cyklu United Islands České spořitelny.

Další informace

Zanechat komentář