25.04.2013 13:00

Hugh Laurie odehraje letní koncert v Praze Doporučeno

Hugh Laurie Hugh Laurie Zdroj: pořadatel koncertu

Po úspěchu debutového alba Let Them Talk se všestranný umělec Hugh Laurie vytasí s novinkovým materiálem. Oba počiny přijede v létě představit i českému publiku.

Herec, spisovatel, režisér, producent, klavírista, zpěvák. To vše se skrývá pod jménem Hugh Laurie, který se do hudební kariéry pustil, až když překročil věk padesáti let. Podle jeho slov začínal hrát na klavír již jako šestiletý, ale uprosil svou matku, aby ho dále nenutila cvičit. V dospívání se ale k nástroji vrátil a dnes na instrument hraje na profesionální úrovni. Výsledkem jsou dvě alba.

S deskou Let Them Talk ukázal, že ne každý hudební počin herce musí dopadnout jako fiasko. Album, které zahrnuje skladby Swanee River, Six Cold Feet či Battle of Jericho a vznikla i jeho deluxe verze, se zařadilo mezi vynikající počiny v žánru blues. Předvedl zde nejen brilantní hru na klavír, ale také se vypořádal s hrou na kytaru a ukázal se jako slušný zpěvák.

 

 

Nové album Didn´t It Rain hudebník chystá na 6. května, v České republice by mělo být uvedeno do prodeje v pondělí 13. května. Hugh vybírá muziku, která mu byla blízká již od dětství, a stále se k ní navrací. Čerpá především s bluesových vod, zabrousí však i k spirituálům či k jazzu, tedy Brit hrající převážně americké žánry. „Nemám hvězdné manýry, jen hraji hudbu, kterou mám rád,“ vyjádřil se muzikant ke svému repertoáru.

Na červen, krátce po vydání novinky, plánuje turné po Velké Británii. S doprovodnou kapelou Copper Bottom Band se nyní Hugh Laurie chystá navštívit i Českou republiku v rámci evropského turné, během kterého si zahraje v nespočtu hlavních měst Evropy včetně Varšavy, Vídně či Berlína. Do pražského Kongresového centra zavítá v pátek 26. července, kde zahraje od 20 hodin jediný koncert v naší republice. Vstupenky je možné zakoupit v předprodejní síti Ticket Art v cenovém rozpětí 590 až 1990 korun.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.