pátek, 04 říjen 2019 14:00

Legendární Omega se vrací do Česka

Napsal(a)
Omega letos oslavila 57 let své existence. Omega letos oslavila 57 let své existence. Zdroj: oficiální webové stránky kapely Omega

Maďarská parta Omega odehraje v našich končinách dva koncerty, a to v Pardubicích a Třinci.


Za padesát sedm let své existence vydala kapela Omega více jak 40 alb v maďarštině, němčině i angličtině. Mimo Maďarska, NDR, Československa a dalších zemí tehdejšího Východního bloku se Omega dokázala prosadit i za železnou oponou. Mimo Rolling Stones jde pravděpodobně o jednu z mála stále aktivních kapel. Do Československa dorazily melodie této skupiny nejen v originální podobě, ale dočkaly se též předělávek. Světoznámou píseň Gyöngyhajú lány například nazpíval Aleš Brichta s názvem Dívka s perlami ve vlasech. Píseň Omegy předělali i němečtí Scorpions pod názvem White Dove

 

 

Dlouhá existence rozhodně téhle stálici neubírá na slávě, a přestože nepatří ke špičkám hitparád, dokáže vyprodat v domácí Budapešti arénu pro sedmdesát tisíc diváků.

Na koncertním turné nazvaném TŰZVIHAR, v překladu ohnivý vítr, měl původně Omegu doprovodit český Blue Effect, k čemuž z důvodu úmrtí Radima Hladíka nedošlo. Omega se proto rozhodla přizvat české klasiky Olympic, kteří též oslaví padesát sedm let od svého vzniku. Obě kapely slibují novou verzi písně Jasná zpráva ve stylu Omegy. Předkapelou bude další česká legenda Citron. Dvojitý koncert odehrají tyto party osmnáctého října v Třinci a devatenáctého v Pardubicích.

Přehled

Další články

 • Sting zamíří do Slavkova u Brna Sting zamíří do Slavkova u Brna

  Zpěvák a baskytarista skupiny The Police, která sklízela největší úspěchy v 80. letech, se příští rok v létě vrátí do Evropy se svou koncertní show nazvanou My Songs. V červenci toto turné nemine ani Českou republiku.

 • Skupina USB Band vydává skladbu Adventní Skupina USB Band vydává skladbu Adventní

  Skupina USB BAND vydává 2. prosince v nové podobě píseň nazvanou Adventní, kterou kapela původně nahrála se zpěvačkou Bárou Basikovou, v nové verzi ji již zpívá Veronika Součková, toho času ještě na turné se Spirituál kvintetem.

 • Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně

  Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně. Očekávaný čas akcí a slev je tady. Pokud hledáte nová sluchátka nebo reproduktory, nastává ideální doba ke koupi. Vybíráme pro vás momentálně ty nejzajímavější kousky od Mobil Pohotovosti. Z čeho můžete vybírat?

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };