Legendární Omega se vrací do Česka

Maďarská parta Omega odehraje v našich končinách dva koncerty, a to v Pardubicích a Třinci.

Omega letos oslavila 57 let své existence. Omega letos oslavila 57 let své existence. Zdroj: oficiální webové stránky kapely Omega


Za padesát sedm let své existence vydala kapela Omega více jak 40 alb v maďarštině, němčině i angličtině. Mimo Maďarska, NDR, Československa a dalších zemí tehdejšího Východního bloku se Omega dokázala prosadit i za železnou oponou. Mimo Rolling Stones jde pravděpodobně o jednu z mála stále aktivních kapel. Do Československa dorazily melodie této skupiny nejen v originální podobě, ale dočkaly se též předělávek. Světoznámou píseň Gyöngyhajú lány například nazpíval Aleš Brichta s názvem Dívka s perlami ve vlasech. Píseň Omegy předělali i němečtí Scorpions pod názvem White Dove

 

 

Dlouhá existence rozhodně téhle stálici neubírá na slávě, a přestože nepatří ke špičkám hitparád, dokáže vyprodat v domácí Budapešti arénu pro sedmdesát tisíc diváků.

Na koncertním turné nazvaném TŰZVIHAR, v překladu ohnivý vítr, měl původně Omegu doprovodit český Blue Effect, k čemuž z důvodu úmrtí Radima Hladíka nedošlo. Omega se proto rozhodla přizvat české klasiky Olympic, kteří též oslaví padesát sedm let od svého vzniku. Obě kapely slibují novou verzi písně Jasná zpráva ve stylu Omegy. Předkapelou bude další česká legenda Citron. Dvojitý koncert odehrají tyto party osmnáctého října v Třinci a devatenáctého v Pardubicích.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Do Mersey klubu zavítají ikony alternativního rocku v rámci projektu Micka Harveyho

  Australský hudebník Mick Harvey, který spoluzakládal temnou kapelu The Birthday Party a vystupoval s The Bad Seeds Nicka Cavea i s PJ Harvey, míří do Brna.

 • Soutěžte o 3x2 lístky na koncert Hundred Seventy Split

  Kapela Hundred Seventy Split v čele s baskytaristou Leem Lyonsem se řítí 29. října do Lucerna Music Baru. Pokud chcete slyšet jejich vlastní tvorbu založenou na bluesrockových postupech, ale i zažít woodstockový set Ten Years After, pak pojďte s redakcí musicweb.cz soutěžit o lístky na tento jedinečný koncert! Více se o kapele dočtete v našem rozhovoru zde.

 • Lara Fabian oslaví koncertem v Praze své narozeniny

  Po dvou letech se do naší metropole vrátí Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu, nyní kanadská občanka, měla vždy k českému publiku výjimečně úzký vztah, který potvrdila jak šesti předchozími koncerty v naší zemi, tak pořízením záznamu z předminulého turné právě z pražské koncertní zastávky.Tentokrát k nám Lara Fabian zavítá v rámci "50 World Tour", jež odstartovala 16. září v New York City a kterým, jak název napovídá, oslavuje své 50. narozeniny.

 • Lenny Kravitz vystoupí opět v Praze

  Koncerty Lennyho Kravitze jsou pověstné svou energií a stejně tomu bude i příští rok, kdy se po dvou letech vrátí koncertovat do České republiky. Spojení hudebních stylů, jako je funk rock´n´roll a blues, je možné slyšet i na jeho zatím posledním - jedenáctém - řadovém albu Raise Vibration, které vyšlo již v roce 2018. Lenny rád naslouchá i mladším generacím hudebníků, ale nezapře několik desetiletí zkušeností na hudební svéně. Výsledkem je silný materiál v duchu jeho klasické tvorby.