Nathaniel Peterson zahraje s italským kytaristou Fulviem Felicianem

Americký blues-rockový hudebník Nathaniel Peterson se v doprovodu italského kytaristy Fulvia Feliciana chystá do Prahy a Kutné Hory. Zpěvák a baskytarista se nejvíce proslavil jako člen britských Savoy Brown.

Nathaniel Peterson Nathaniel Peterson Zdroj: myspace.com

Nathaniel Peterson se narodil v americkém Memphisu do indiánské rodiny. Krátce po narození se rodina přesídlila do Detroitu. Zde se prvně setkává s nástrojem - baskytarou, kterému se bude nadále věnovat. Jamuje a vystupuje s americkými umělci. V této době se ještě hudebně nezaměřuje na konkrétní žánr, a tak si zahrál s Iggy Popem či Rusty Dayem.

V sedmdesátých letech se Nathaniel věnuje koncertování a turné v Americe i v Evropě. O deset let později spolupracuje s mnoha dalšími hudebníky a v devadesátých letech se ukáže vedle Keithe Richardse z Rolling Stones a Petera Greena z Fleetwood Mac či si zahraje s členy skupiny Howlin´ Wolfa.

 

 

Baskytarista působil v letech 1994-1999 v britské blues-rockové kapele Savoy Brown. České publikum již mělo možnost vidět Nathaniela v uskupení Twin Dragons, jejíž složení se neustále obměňuje. Z této kapely také pramení spolupráce s italským kytaristou Fulviem Felicianem, který často hostuje na prestižních bluesových festivalech. Jako velký obdivovatel kytaristy Jimi Hendrixe také hraje jeho skladby v revivalové kapele.

Čtěte také: Kytarista Joe Bonamassa se vrací do Prahy

Pro posluchače si Nathaniel připraví průřez vlastní tvorbou i klasické standardy žánru. V České republice dvojice Nathaniel Peterson a Fulvio Feliciano vystoupí hned dvakrát. Ve středu 15. května je bude čekat pražský koncert ve Freemasonic Club. Následující den, ve čtvrtek 16. května, muzikanti zahrají v Kutné Hoře v podniku Klub Česká 1. Začátek obou akcí je plánován na osm hodin večer. Vstupenky jsou již k dostání v předprodejní síti za 200 korun.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář