Přední evropský jazzman, Nicola Conte, zahraje v říjnu Praze

Nicola Conte, italský (nejen) jazzman, který si pohrává s taneční rytmikou, world music či bosa novou a v kombinaci s jazzovou hudbou tak vytváří zcela nový svět, se ve čtvrtek 31. října v Paláci Akropolis představí i českému publiku.

Nicola Conte vystoupí 31. října v Praze Nicola Conte vystoupí 31. října v Praze Zdroj: facebook.com

Těžko říct, kdy se u Nicoly Conte poprvé objevil impulz ke kombinování ne tak úplně sourodých hudebních stylů. Nicméně, své první album, nazvané Jet Sounds, vydal v roce 2000. Od té doby se jeho diskografie rozrostla o další tři alba, to doposud poslední se jmenuje Love & Revolution a je z roku 2011. Před tím, než započal svou kariéru v jazzových sférách, hrával jako DJ po rodném Bari. Zlom nastal s rokem 1999, kdy se stala hitem Nicoly píseň Bossa Per Due, krátce po ní, v roce 2000, vyšlo již zmiňované album Jet Sounds, které bylo skvěle přijato kritiky i posluchači. Následovaly hudební počiny Other Direction, Rituals a momentálně dva roky stará deska Love & Revolution.

 

 


Conteho jazzové výpravy do historie a zpět jsou výjimečné především schopností navázat na sebe řadu dalších hudebních žánrů a zapasovat je do jazzové škatulky naprosto jedinečným způsobem.
Předkapelou na Conteho koncertě bude duo Káča a Sára, jež tvoří hudebnice Kateřina Šantrochová z kapely Sant Roche a Sára Vondrášková (vystupující také pod pseudonymem Never Sol). Holky předskakovaly na koncertě Lenky Dusilové letos na Jungmannově náměstí a nedávno si přímo v Akropoli zahrály při křtu, v poslední době hojně opěvované, desky Never Sol s názvem Under Quiet.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Nu-jazzový alchymista, který do Prahy zavítá po téměř pěti letech, se představí v Paláci Akropolis ve čtvrtek 31. října. Vstupenky můžete zakoupit za 585 korun přes portál Ticketpro.cz.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář