sobota, 20 červenec 2019 13:00

Rokycany budou dějištěm nezávislého Fluff Festu

Napsal(a)
Fluff Fest se mimo skvělého programu stará i o lidská práva a práva zvířat. Fluff Fest se mimo skvělého programu stará i o lidská práva a práva zvířat. Zdroj: Fluff Fest

Nezávislý festival Fluff fest, který se každoročně koná v Rokycanech, letos oslaví dvacáté výročí. Stejně jako každý rok si i letos pořadatelé pro návštěvníky festivalu připravili velmi pestrý line-up.


Fluff Fest je zaměřen především na žánry hardcore, crust, grindcore, screamo, post-hardcore, metalcore, punk rock a jim podobné styly a odnože. Festival též propaguje různá hnutí podporující práva zvířat, feminismus, anarchismus, antifašismus, straight edge a podobně.

Mimo hlavních pódií na festivalu nalezneme i Fanzine Library Stage, stan s různými časopisy a Fančiny. Velkým lákadlem je i stage Psychtent, která je zaštiťovaná labelem Stoned to Death a její line-up často směřuje k psychedelické, elektronické či noisové hudbě. Vybrat z té spousty kapel několik seskupení, které doporučit, je skoro nadlidský výkon.

Velkým lákadlem na tento festival je jistě brooklynská parta Uniform, která vznikla v roce 2013 a od té doby mísí prvky industriálu, thrash metalu a noisu. Perličkou této kapely je, že jejich písně Habit a Tabloid zazněly v nové sérii Twin Peaks. Tak vlastně zní i jejich hudba. Tak trochu evokuje tvorbu Davida Lynche.

 

 

Ceremony je kapela, která v rámci žánru tak trochu neví, co chce. Posouvá svůj zvuk od post hardcoru k tvrdému garage rocku a od něj pak třeba k post-punku. Tyto proměny vůbec nejsou na škodu.

 

 

Portlandské duo The Body posouvá hranice metalu do úplně jiné sféry experimentováním s jinými hudebními žánry. Tvrdý noisový se v jejich hudbě mísí například s elektronikou či gospelem.

 

 

Za zmínku stojí i kapela Zig Zags, která zvukem připomíná Metallicu na jejím debutu, dále pak balkánská screamo parta YÖU, oaklandská female fronted HC kapela Tørsö či jejich krajani Kowloon Walled City, kteří brilantně balancují na hraně noise rockem a post metalem.

 

 

Z českých interpretů rozhodně stojí za zmínku kapely Vanda, synthpunkový projekt München Konflikt či brilantní noisová parta At Bona FideFluff Fest má rozhodně co nabídnout příznivcům mnoha hudebních žánrů, přestože směřuje spíše k hardcoru, punku, metalu či různým noisovým a psychedelickým pazvukům. Na své si tu přijdou i fanoušci elektroniky. Letošní ročník Fluff Festu se jako každý rok koná v Rokycanech, a to od 25. do 29. července.

Přehled

Další články

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };