sobota, 20 červenec 2019 13:00

Rokycany budou dějištěm nezávislého Fluff Festu

Napsal(a)
Fluff Fest se mimo skvělého programu stará i o lidská práva a práva zvířat. Fluff Fest se mimo skvělého programu stará i o lidská práva a práva zvířat. Zdroj: Fluff Fest

Nezávislý festival Fluff fest, který se každoročně koná v Rokycanech, letos oslaví dvacáté výročí. Stejně jako každý rok si i letos pořadatelé pro návštěvníky festivalu připravili velmi pestrý line-up.


Fluff Fest je zaměřen především na žánry hardcore, crust, grindcore, screamo, post-hardcore, metalcore, punk rock a jim podobné styly a odnože. Festival též propaguje různá hnutí podporující práva zvířat, feminismus, anarchismus, antifašismus, straight edge a podobně.

Mimo hlavních pódií na festivalu nalezneme i Fanzine Library Stage, stan s různými časopisy a Fančiny. Velkým lákadlem je i stage Psychtent, která je zaštiťovaná labelem Stoned to Death a její line-up často směřuje k psychedelické, elektronické či noisové hudbě. Vybrat z té spousty kapel několik seskupení, které doporučit, je skoro nadlidský výkon.

Velkým lákadlem na tento festival je jistě brooklynská parta Uniform, která vznikla v roce 2013 a od té doby mísí prvky industriálu, thrash metalu a noisu. Perličkou této kapely je, že jejich písně Habit a Tabloid zazněly v nové sérii Twin Peaks. Tak vlastně zní i jejich hudba. Tak trochu evokuje tvorbu Davida Lynche.

 

 

Ceremony je kapela, která v rámci žánru tak trochu neví, co chce. Posouvá svůj zvuk od post hardcoru k tvrdému garage rocku a od něj pak třeba k post-punku. Tyto proměny vůbec nejsou na škodu.

 

 

Portlandské duo The Body posouvá hranice metalu do úplně jiné sféry experimentováním s jinými hudebními žánry. Tvrdý noisový se v jejich hudbě mísí například s elektronikou či gospelem.

 

 

Za zmínku stojí i kapela Zig Zags, která zvukem připomíná Metallicu na jejím debutu, dále pak balkánská screamo parta YÖU, oaklandská female fronted HC kapela Tørsö či jejich krajani Kowloon Walled City, kteří brilantně balancují na hraně noise rockem a post metalem.

 

 

Z českých interpretů rozhodně stojí za zmínku kapely Vanda, synthpunkový projekt München Konflikt či brilantní noisová parta At Bona FideFluff Fest má rozhodně co nabídnout příznivcům mnoha hudebních žánrů, přestože směřuje spíše k hardcoru, punku, metalu či různým noisovým a psychedelickým pazvukům. Na své si tu přijdou i fanoušci elektroniky. Letošní ročník Fluff Festu se jako každý rok koná v Rokycanech, a to od 25. do 29. července.

Přehled

Další články

 • Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan

  Letňanské letiště příští léto zažije velký návrat jedné z největších kapel rockové historie. Guns N' Roses před třiceti lety svým debutem Appetite for Destruction přepsali pravidla rockové hudby. A nyní se v plné síle vrací.

 • Půl století Aerosmith oslaví i v Praze Půl století Aerosmith oslaví i v Praze

  Aerosmith patří mezi nejzásadnější pojmy rockové historie. Na kontě mají tuny hitů, 150 milionů prodaných alb, ale i potíže se zakázanými substancemi, které je nejednou málem zahubily. Ze všech patálií se ale nakonec dokázali vyškrábat a tak to už dotáhli až na konec páté desetiletky. A v rámci oslav tohoto úctyhodného jubilea se po deseti letech vrátí i do pražské O2 areny.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };