The Holmes Brothers po třech letech opět v Praze

Americká skupina The Holmes Brothers, kterou tvoří tři muzikanti z Virginie, zavítá po třech letech znovu do Prahy. Jejich teskné blues se bude rozléhat Lucerna Music Barem.

The Holmes Brothers The Holmes Brothers Zdroj: bbkingblues.com

Skupinu The Holmes Brothers založili v roce 1979 dva bratři – Sherman a Wendell Holmes - dle kterých nese i název, a jejich kamarád, bubeník Popsy Dixon. Sourozence odmalička ovlivňovala bluesová hudba Jimmyho Reeda či B. B. Kinga, protože vyrůstali v rodině, kde se s hudbou brzy setkali. Oba se naučili hrát na mnoho nástrojů, ale v kapele využívají pouze některé. Sherman, který dokonce hudbu studoval, obstarává basu a Wendell kytaru a piano.

Rozmanitost žánrů i způsob, jakým skladby pojímají, dodávají jejich aranžím nevšední a hodně prožitkový ráz. Stačí, aby vzali nástroje, sesedli k sobě a začali hrát. Nic víc nepotřebují k tomu, aby publikum ohromili. Trio čerpá především z klasického blues, ale nalezneme v jeho tvorbě také prvky gospelu, soulu, country i R&B. Rozpoznatelné se pro kapelu jeví využití všech členů při zpěvu, což dává skladbám nový, velmi působivý rozměr. Pro historii kapely je taktéž důležitá spolupráce se zpěvačkou a písničkářkou Joan Osborne (proslavila se singlem One of Us), se kterou často vystupovali a v roce 2010 natočili album Feed My Soul.

 

 

Do České republiky však kapela nepřijíždí poprvé. Jako bluesoví matadoři se představili na největším českém bluesovém festivalu Blues Alive v Šumperku už v roce 2001. Po tomto úspěšném koncertu následovalo několik dalších vystoupení. V roce 2010 koncertovali také v Paláci Akropolis.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

 

Ale už nyní je se na co těšit. Čeští fanoušci budou mít příležitost kapelu The Holmes Brothers slyšet živě ve čtvrtek 31. října od 21 hodin. V rámci koncertní série Prague International Bluenight vystoupí jako koncert s číslem 103 v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky je možné zakoupit v předprodejní síti ke stání za 550 a k sezení za 850 korun.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář