Hugh Laurie po roce opět v České republice

Rok se s rokem sešel a skoro na den přesně se do České republiky navrací všestranný umělec - herec, spisovatel, ale především hudebník Hugh Laurie. Tentokrát však mění místo koncertu.

Hugh Laurie Hugh Laurie Zdroj: youtube.com

Britský klavírista a zpěvák Hugh Laurie vydal své debutové album až po padesátce, čímž se vymyká z řady osobností hudebního světa. Do té doby se věnoval především herectví. Album z roku 2011 Let Them Talk přijali kritici i posluchačské publikum velmi kladně, což u hudebních počinů herců nebývá zvykem.

Odpoutal se od svých hereckých rolí a veřejnosti se ukázal jako velmi slušný zpěvák i brilantní klavírista a kytarista. Na pódiu dokáže vytvořit perfektně sladěnou, temperamentní podívanou, která jde ruku v ruce s dobrou hudbou.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Na své první album nahrál Laurie bluesové skladby, které dle jeho slov poslouchal odmalička. V květnu 2013 vydal desku Didn´t It Rain, která žánrově navazuje na předešlou a přimísí k blues ještě jazz či tango, ale zpěvu se chopí především hostující zpěváci a zpěvačky. S druhou deskou, která ihned získala mnohá ocenění, se Hugh Laurie a jeho band vydal na turné po Spojených státech i Evropě. Na albu i na živých vystoupeních ho doprovází Copper Bottom Band.

 

 

V loňském roce uspořádal taktéž koncert v Kongresovém centru v Praze, kam v červenci s novinkovou deskou dorazil. Však vstupenky šly tehdy rychle na odbyt a ještě dlouho před plánovaným příjezdem bylo vyprodáno. A tak hudebník oznámil, že v Praze přidá ještě jeden koncert o den později. Hugh, který se hudbě věnuje proto, že ho jednoduše baví, nyní slibuje, že výkon kapely bude letos nejlepším a především velkým zážitkem.

Hugh Laurie znovu živě koncertuje a jeho turné momentálně zahrnuje Ameriku, Austrálii i Evropu. Jedna zastávka bude v pondělí 21. července v bratislavské NTC Aegon Areně. Další den, tedy v úterý 22. července, vystoupí v brněnské Kajot Areně. Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti Ticket Art v cenovém rozpětí 590 až 1990 korun.

Další informace

  • Název akce: Hugh Laurie
  • Datum: úterý, 22 červenec 2014
  • Místo: Kajot ArenaBrno
  • Cena: 590-1990 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář